GBP v celotnem excelu

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
hilda27
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Sep 06, 2013 2:30 pm

GBP v celotnem excelu

Odgovor Napisal/-a hilda27 »

Pozdravljeni,

Excel mi vsako celico pokaže kot da je prednastavljeno formatiranje v GBP. Kljub temu, da sem spremenila celotnemu excelu format (datumi, text, currency EUR,...) mi vseeno v novih vrinjenih celicah vrže GBP format. Imate mogoče kakšno idejo zakaj se to dogaja oziroma kako rešiti ta problem?

Najlepša hvala in lep pozdrav

Kristina Žibert
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: GBP v celotnem excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Excel vsak nov delovni zvezek naredi po predlogi, ki se nahaja "nekje" na vašem disku. Nekje sem dal v narekovaje saj je to privzeto v vaši Excelovi mapi - lahko pa lokacijo seveda spremenite. Mapa o kateri govorim je torej po privzetem v C:\Users\ime_uporabnika\AppData\Local\Microsoft\Templates ali C:\Documents and Settings\ime_uporabnika\Application Data\Microsoft\Templates ali C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICEx\XLSTART, kjer ime uporabnika ustrezno zamenjate z vašim uporabniškim imenom in OFFICEx za vašo različico MS Pisarne.

Torej v tej mapi se verjetno nahaja datoteky BOOK.XLT, ki jo preimenujete ali izbrišite.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
hilda27
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Sep 06, 2013 2:30 pm

Re: GBP v celotnem excelu

Odgovor Napisal/-a hilda27 »

Hvala za odgovor. Sem preiskala po mapah in datoteke BOOK.XLT ne najdem.
excel uporabljajo tudi drugi uporabniki, je možno da ima kdo od njih kakšne prednastavitve?

Hvala in lp

Kristina
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: GBP v celotnem excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm, nekje mora to najti... Druga opcija pa je da pač sami naredite nek prazen delovni zvezek in ga uredite tako kot želite, potem pa ga shranite kot template.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
hilda27
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Sep 06, 2013 2:30 pm

Re: GBP v celotnem excelu

Odgovor Napisal/-a hilda27 »

Hvala. Sem naredila nov template in se znebila GBP-jev.

Lep pozdrav
Kristina
Odgovori