Težave s preverjanjem povezav

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
dragopre
Prispevkov: 105
Pridružen: To Dec 11, 2012 11:46 pm

Težave s preverjanjem povezav

Odgovor Napisal/-a dragopre »

Lep pozdrav

Spet imam težavo oziroma premalo znanja.

Imam več delovnih zvezkov. V nekaterih sem s kopiranjem formul nehote ustvaril tudi povezavo med več viri.
Znam pogledat kateri zvezki so povezani ( Podatki / Uredi povezave ), v katerih celicah pa so povezave pa ne znam ugotoviti.
Te podatke sem pričakoval v pregledu "Povezave delovnega zvezka" (Podatki / Povezave ), vendar je ta pregled prazen.
"Uredi povezave" pa ponudi samo povezane zvezke.
Preverjanje po celicah je preveč zamudno, ker so zvezki kar "polni".
Ali obstaja boljši / hitrejši način ?

Lep pozdrav in hvala ( tudi za vse prejšnje odgovore)

Drago
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Težave s preverjanjem povezav

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

:) Niste edini, ki ga muči to vprašanje. A kolikor je meni znano, ni drugega načina, kot da celice najdete s pomočjo okna za iskanje. Če torej predvidevava, da se vaš izvorni delovni zvezek imenuje 'Pregled_prometa.xlsx' potem v povezanem delovnem zvezku najdete vse celice, ki se skljicujejo nanj tako, da odprete okno za iskanje in vpišete 'Pregled_prometa.xlsx' ter kliknete gumb 'Najdi vse'.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
mipax
Prispevkov: 57
Pridružen: Po Avg 01, 2005 9:37 pm

Re: Težave s preverjanjem povezav

Odgovor Napisal/-a mipax »

Povezave na druge delovne zvezke je lahko težava. V večini primerov je potrebno pogledati, če se kakšna celica ne sklicuje na ta drug zvezek.

Prav tako pa je treba pogledat na katere obsege celic se sklicujejo morebitna imena obsegov celic, če so bila uporabljena. (vstavi ime ..... pogledati vsako ime na kaj se sklicuje in pobrisati ime lista, pustiti pa sklic na celice).

Pri tem je potrebno paziti, ker je lahko isto ime na različnih listih povezano z različnimi zvezki. Do sedaj sem na ta način rešil še vse povezave.
Odgovori