Spustni seznam

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
mrampre
Prispevkov: 32
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 11:47 am

Spustni seznam

Odgovor Napisal/-a mrampre »

Lep pozdrav,

vprašanje seveda imam, ki se glasi:

delam excelov vzorec, za preračun porabe med različnimi sredstvi. Npr. Sredstvo 1 proti sredstvu 2, 3, 4, 5,...10. in letna primerjava porabe ter stroškov. Izgled nekako takole:

stolpec A opisi, kaj mora stranka dati v seznam: A1: parameter ime sredstva, A2: velikost sredstva v ml, A3: poraba sredstva, A4: cena sredstva, A5: predvidena poraba na celo leto (formula iz ostalih parametrov) A6...do A20: prihranek v % med dvema sredstvima
stolpec B: obstoječe sredstvo; tukaj bi sam vnesel željene paramatre (torej niso vnaprej določeni), torej B1= ime sredstva 1, B2 1000ml, B3: 10ml na nanos; B4: 3€; B4:....;itd
stolpec C: tu bi rad, da bi iz spustnega seznama izbral sredstvo. spustni seznam sem že naredil. Rad bi pa, da ko izberem npr. sredstvo št. 7, da bi mi avtomatsko zapisalo določene parametre (npr. bi mi v C1 napisalo ime sredstvo 7, v C2: 5000ml; C3....) Torej stolpec C mi more vlečti iz že prej pripravljenega seznama. Kako je to izvedljivo?

Vse skupaj sledi potem izračun porabe in izračun stroškov. Ter razlika v procentih oz. prihranek v procentih, ki bi ga na koncu rad predstavil na grafu.

Trenutno sem naredil tabelo, spustni seznam. Ne vem pa kako bi avtomatsko povleklo določene vrednosti iz že prej pripravljenih vrednosti. Vrednosti vleče iz istega delovnega zvezka, dal bi jih samo v različne liste (ni pa nujno, ker imam sredstev do 10)...

Upam, da sem dovolj jasno napisal. . Hvala vnaprej,

lp

OBSTOJEČE STANJE NOVO STANJE

Ime sredstva Sredstvo 1 sredstvo 7 <--TU BI IMEL SPUSTNI SEZNAM
Dozirnik Dozirnik 1 dozirnik 7
Cena na kos 4,20 € 8,50 €
Enota v ml 1000 1250
Število ljudi 400 400
Število /dan 2 2
Število pritiskov na dozirnik oseba/dan 1 1
en nanos v ml na pritisk 1 0,3
En nanos v ml 1 0,3
Predvidena letna poraba sredstev 8 1,92
Predvidena letna poraba v ml 8000 2400
Strošek v € 33,60 € 16,32 €
Prihranek v % 51,43%
jumanjy
Prispevkov: 133
Pridružen: To Jan 12, 2010 1:00 pm

Re: Spustni seznam

Odgovor Napisal/-a jumanjy »

za spustni seznam morate nekje imeti tabelo kaj gre noter. če hočete pač naredite sklic v tej tabeli na prej pripravljene vrednosti, samo tukaj morate paziti da tabelo izpolnjujete po nekem vrstnem redu ker se podatki v spustnem seznamu ne obnavljajo samodejno.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Spustni seznam

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Sem spregledal vprašanje.

Iz vašega pisanja izluščim, da vas zanima, kako na podlagi nekega izbora iz padajočega seznama pridobiti ustrezne vrednosti iz druge tabele. Stvar je dokaj preprosta. Potrebujete tabelo, kjer imate napisane elemente, ki spadajo k posamezni opciji iz padajočega seznama (če bi imeli recimo v padajočem seznamu poštne številke, bi potem potrebovali še tabelo s poštnimi številkami in nazivi krajev...).

Ko uporabnik izbere element iz padajočega seznama se indeks tega elementa zapiše v neko celico, ki ste jo vi določili. Sedaj pa samo še s pomočjo funkcije VLOOKUP iz tabele prikažete ustrezne podatke glede na izbran element.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori