Izbira tiskalnika v gumbu

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
jumanjy
Prispevkov: 133
Pridružen: To Jan 12, 2010 1:00 pm

Izbira tiskalnika v gumbu

Odgovor Napisal/-a jumanjy »

Pozdravljeni,
V Excelov dokument(office 2003) sem si posnel makro v gumb s katerim natisnem določen del dokumenta z neprivzetim tiskalnikom, makro pa mi nato izbere nazaj tiskalnik ki je bil izbran prej. To mi sicer lepo dela vendar se zaradi nekega posodabljanja porti za tiskalnike občasno zamenjajo jaz pa moram ročno popravljati makro. Sprašujem vas, če je možno, da bi mi makro ponudil seznam tiskalnikov (Datoteka -natisni) kjer bi pač izbral tiskalnik naprej pa bi makro opravil sam in na koncu še izbral privzeti tiskalnik. Na forumu sicer je že nekaj tem na to tematiko vendar nisem našel tega kar potrebujem. O VBA sicer ne vem nič naredim samo tiste, ki se jih da posnet, tako da najbrž sploh ne vem kaj iskati. Prosil bi vas, če mi pomagate najti rešitev ali pa vsaj poveste kje naj iščem.
Prilagam še moj makro.

Koda: Izberi vse

    ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=Range("J20"), ActivePrinter:= _
        "Xerox na Ne03:", Collate:=True
    Application.ActivePrinter = "Samsung na Ne00:"
lp.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3688
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Izbira tiskalnika v gumbu

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

VBA v excelu nima nobene vgrajene funkcije, ki bi vam znala povedati vse instalirane oz. vidne tiskalnike, tako da je potrebno v tem primeru poseči po nižjenivojskih funkcijah Okenskega sistema (WIN API). Pravzaprav se je "najlažje" sprehoditi po registru računalnika in tam najdi tiskalnike.... V vsakem primeru pa to nikakor ni preprosto opravilo in v kolikor VBA-ja ne poznate dobro se ga niti nima smisla lotiti. Rešitev namreč zahteva nekaj naprednega (ne samo osnovnega) znanja.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
jumanjy
Prispevkov: 133
Pridružen: To Jan 12, 2010 1:00 pm

Re: Izbira tiskalnika v gumbu

Odgovor Napisal/-a jumanjy »

Bom pa še nekaj časa popravljal, upam pa, da bomo kmalu rešili tisto menjavanje portov.
Hvala za odgovor in lep dan še naprej.

lp
Odgovori