Povezava med delovnimi listi/celicami

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
sonofagun
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Mar 26, 2009 11:05 am

Povezava med delovnimi listi/celicami

Odgovor Napisal/-a sonofagun »

Pozdravljeni.

Naletel sem na velik problem: povezave med listi oz. celicami na različnih listih v delovnem zvezku ne delujejo. Povezave sem delal enako kot vedno, čisto enostavno, nič posebnega... Zdaj pa je to nehalo delovat oz. deluje občasno/samo v nekaterih celicah... Rešitve sem že iskal na spletu, prebiral forume, pa brez uspeha... V nastavitvah sem odkljukal možnost 'Pokaži formule v celicah namesto njihovih izračunanih rezultatov', spreminjal sloge izvorne celice in celice, kjer želim povezano vrednost, združeval/razdruževal celice, vse brez uspeha... Včasih napiše formulo, včasih napiše rezultat, včasih napiše 0...

Prosil bi za pomoč.

Hvala.

Lep dan,

Gregor
sonofagun
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Mar 26, 2009 11:05 am

Re: Povezava med delovnimi listi/celicami

Odgovor Napisal/-a sonofagun »

Dodal bi še to, da naredim linke do celic na štiri različne liste, na enak način, zaporedoma, celice na linkanih listih so enako oblikovane, pa ene celice kažejo rezultat, v enih pa piše #vredn!... :-(
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Povezava med delovnimi listi/celicami

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

na takšno nenatančno vprašanje pa vem na morem odgovoriti drugega, kot da morate (v splošnem), kadar se sklucujete na druge delovne zvezke in uporabljate formule imeti odprte tudi tiste druge delovne zvezke, na katere se sklicujete.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sonofagun
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Mar 26, 2009 11:05 am

Re: Povezava med delovnimi listi/celicami

Odgovor Napisal/-a sonofagun »

Verjetno sem res malo površno napisal :-)

Da še enkrat razložim problem: znotraj enega delovnega zvezka sem hotel na enem listu (recimo Rekapitulacija) ustvariti povezave do nekaterih drugih listov, kar mi na noben način ni uspelo (to sem opisal že prej), namesto vsebine povezanih celic mi je izpisalo ali formulo ali pa #vredn! Spreminjal sem nastavitve oblikovanja, preračunavanja in prikazovanja formul, a brez uspeha. Da imajo listi v imenu znak '-', se mi ni zdelo pomembno...

Rešitev (zaenkrat vse deluje kot mora): pobrisal sem vse formule za povezave do drugih listov, v teh pobrisanih celicah nastavil slog Število, v imenih listov za povezave zamenjal znak '-' z '_' in potem še enkrat nastavil povezave...

Ne vem, zakaj zdaj deluje, po mojih izkušnjah Excel nekaterih znakov v imenu listov ne pusti, ampak to javi že takoj na začetku imenovanja oz. preimenovanja, česar pa v tem primeru ni bilo...

Upam, da bo ta rešitev še komu v pomoč.

Lep dan,

Gregor
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Povezava med delovnimi listi/celicami

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Glede na opisano ste vi uporabili neko formulo, kjer je Excel ime lista razumel kot matematični izraz in je zato '-' upošteval kot minus - vsaj tako je razumeti iz vašega opisa; zato sklepam da je napaka vseeno pri vas in ne v excelu. Je pa res da ne vem kaj počnete in je vse to ugibanje.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sonofagun
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Mar 26, 2009 11:05 am

Re: Povezava med delovnimi listi/celicami

Odgovor Napisal/-a sonofagun »

Pozdrav še enkrat.

Ne vem kaj bi naredil narobe, ker je za 'prvi' list z '-' v imenu najprej delalo, potem, ko sem dal link za 'drugi' list v sosednjo celico, pa več noben link ni delal. Pa tudi vmes, ko sem samo pogledal kak zapis je v celici s povezavo (brez da bi kaj spreminjal!), se je potem ko sem samo pritisnil enter, vsebina celice spremenila v tekst (formulo) in ni več prikazovalo vsebine s povezanega lista.

Vem, da zgornji opis zgleda zapleten, ampak ni, samo jaz tega čudnega problema ne znam bolj enostavno razložit... Zaenkrat prej podana rešitev deluje, torej sem se naučil nekaj novega :-)

Hvala za pomoč in nasvete.

Lep dan,

Gregor
Odgovori