Možnosti prikaza slik v Excelu

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
AnejK
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jul 07, 2014 9:26 am

Možnosti prikaza slik v Excelu

Odgovor Napisal/-a AnejK »

Pozdravljeni, imam problem, ki ga ne znam rešit in vas prosim za pomoč :) kot prvo me zanima ali je možno dodati sliko v celico, ki bi se nato povečala ob kliku na celico ali pa ko bi miška bila nad celico? Sprva sem to težavo rešil tako, da sem sliko podal v komentar oz. pripombo in sicer zadeva deluje tako kot je treba. Vendar jaz bi rad na drugem listu naredil avtomatsko pisanje poročil, kar pomeni, da bi slika bila na osnovnem listu, pri pisanju poročil pa bi poklical celico s sliko, da se prikaže tudi na listu poročila...Zanima me ali je to sploh mogoče, da se sklicujem na celico, katera vsebuje sliko v velikosti celice in mi jo na drugem listu prikazuje povečano? Še najboljše pa bi bilo, če bi lahko z funkcijo poklical komentar, da bi mi se prikazala na drugem listu?
Sem vsaj približno jasen? Najlepša hvala za odgovor in pomoč!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Možnosti prikaza slik v Excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Nekaj delov vašega vprašanja razumem, nakateri pa mi niso čisto jasni:
AnejK napisal/-a:...kot prvo me zanima ali je možno dodati sliko v celico, ki bi se nato povečala ob kliku na celico ali pa ko bi miška bila nad celico?
1. Sliko lahko dodate na list in jo vežete na neko celico, ter ji določite, da se povečuje, zmanjšuje glede na velikost celice
2. Klik na celico ne poveča niti ne pomanjša celice in zato bi ne povečal niti pomanjšal slike
3. Z miško nad sliko ne morete doseči, da bi se slika povečala - morate izvesti vsaj neko akcijo - npr. klik z miško. - seveda pa je potrebno to sporogramirati v VBA - kar tako ne deluje
AnejK napisal/-a:...Sprva sem to težavo rešil tako, da sem sliko podal v komentar oz. pripombo in sicer zadeva deluje tako kot je treba.
Glede na opisano v prejšnjem stavku vam komentar tega ne rešuje. Je pa res da če daste sliko v komentar ni se z miško postavite nad takšno celico se komentar prikaže in vidite sliko - s tega stališča bi lahko rekli, da se zgodi nekaj takšnega kar ste opisovali - in glede na to je to torej tudi rešitev vašega problema brez komplikacij in brez uporabe VBA.
AnejK napisal/-a:...Vendar jaz bi rad na drugem listu naredil avtomatsko pisanje poročil, kar pomeni, da bi slika bila na osnovnem listu, pri pisanju poročil pa bi poklical celico s sliko, da se prikaže tudi na listu poročila...Zanima me ali je to sploh mogoče, da se sklicujem na celico, katera vsebuje sliko v velikosti celice in mi jo na drugem listu prikazuje povečano?
Da, z uporabo VBA funkcije je to mogoče narediti
AnejK napisal/-a:... Še najboljše pa bi bilo, če bi lahko z funkcijo poklical komentar, da bi mi se prikazala na drugem listu?
Tole pa ne vem iz glave ali bi VBA znal narediti - verjetno neposredno ne...

Prava rešitev bi bila nekako takšna:
1. V celice zapišete imena slik
2. Spustite VBA proceduro, ki v komentarje vseh teh celic naloži omenjene slike
3. ko se na drugem listu sklicujete na celice iz prvega lista, vba funkcija pač zopet naloži z diska sliko v celico.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
AnejK
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jul 07, 2014 9:26 am

Re: Možnosti prikaza slik v Excelu

Odgovor Napisal/-a AnejK »

Hvala lepa za tako hiter odgovor. Sicer se mi ta rešitev najbolj ne dopade, saj nimam ravno nekega znanja za pisanjem programov, bom pa poskusil.
Zanima še me pa kako je možno recimo glavno torej prvo vrstico neke tabele pustiti zmeraj na vrhu ekrana. Se pravi, da ostane vrstica v kateri so podatki o vsebini stolpca(npr. ime, priimek) vidni tudi po tem, ko z miško odrolaš proti dnu vrstic. Hvala še enkrat. Lp, Anej
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Možnosti prikaza slik v Excelu

Odgovor Napisal/-a admin »

V Excelu imate opcijo 'Zamrzni podokna', ki je namenjena natanko temu in zna "zamrzniti" kolone na levi strani in/ali vrstice zgoraj. Opcija se nahaja na zavihku Ogled v sekciji Okno.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori