Formula za prenos podatkov med DL

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
hector
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jul 31, 2014 7:45 am

Formula za prenos podatkov med DL

Odgovor Napisal/-a hector »

Ker sem precej zarjavel v Excelu in dokaj nujno potrebujem eno formulo, prosim za pomoč, če se sploh da :)

Imam dva dokumenta, starega, v katerem so določeni podatki in novega, v katerega bi te podatek moral vnesti. Ker se gre za več 1000 podatkov, je ročna obdelava zelo mučna. Lahko jih združim v en dokument, pod različne delovne liste.

Formula bi morala glede na podatke iz enega stolpca (matična št. - enako v obeh dokumentih) prebrati druge podatke (npr. letnica rojstva) in jih prenesti na novejši dokument glede na enake matične št.

Upam, da sem dovolj jasen. Zdi se mi, da to ni nek bav bav, ampak se mi niti slučajno ne sanja kako sploh začeti. Hvala
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Formula za prenos podatkov med DL

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Glede na opis vam bo to rešila funkcija VLOOKUP o kateri si lahko velik preberete tudi na tem forumu in na spletušču Matjazev.net. Na tej spletni strani (http://www.matjazev.net/p09/?Page=2) vpišite ključno besedo VLOOKUP in našloi boste veliko tematik s podrobno razlago.

Ker pa pišete, da Excela niste vešči pa vam priporočam še lažji način. Naložite si MExcel in potem boste lahko s preprostim čarovnikom združili podatke iz ene datoteke (stara) v drugo (nova). Čarovnik ima 5 korakov in je skrajno preprost za uporabo.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
hector
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jul 31, 2014 7:45 am

Re: Formula za prenos podatkov med DL

Odgovor Napisal/-a hector »

se mučim pa mi ne uspe :(

da bolj podrobno razložim situacijo:
- na listu CEX imam vse zaposlene iz 2010, kjer so tudi podatki, ki bi jih moral izluščit (stolp A z EMŠO in stolp D s POŠTNO ŠTEVILKO)
- na list CEZ pa trenutne zaposlene (stolp A z EMŠO)
- na listu CEZ bi potreboval, da se mi poleg trenutno zaposlenih v novem stolpu (npr. F) izpišejo poštne številke iz CEX lista s stolpa D

Lepo bi prosil za formulo, ker se ne znajdem s parametri, z $$$ znaki pa sploh ne :(
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Formula za prenos podatkov med DL

Odgovor Napisal/-a admin »

Ali ste z Mexcelom poskusili? On vam to reši brez formul
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
hector
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jul 31, 2014 7:45 am

Re: Formula za prenos podatkov med DL

Odgovor Napisal/-a hector »

sem poenostavil tabeli in pustil samo EMŠO na obeh ter poštno številko na eni, pa mi ne gre, ker ne znam določit kaj naj kje išče in kako mi potem sploh nekaj izpiše.

Na Compare tables sem označil obe tabeli (oba delovna lista) in potem mi najde vse kar se razlikuje. Tukaj pa zmrznem. Problem je, da je bilo leta 2010 zaposlenih 3500, danes pa 2700 od tega je cca 2200 oseb istih. Kako programu dopovedat da naj nekaj najde v enem stolpcu in na podlagi drugega stolpca izpiše željen "rezultat"
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Formula za prenos podatkov med DL

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Malce boste pa vseeno morali pogledati kaj počnete in kako vam lahko orodje pri tem pomaga. Ob programu dobite tudi navodila in tam imate vse lepo opisano. V Nastavitvah MExcela (Settings) si najprej določite SLO jezik (torej Settings/Language/Language) in MExcel boste imeli v Slovenščini.

Vam možnost 'Primerjaj tabeli' popolnoma nič ne koristi, saj ne želite primerjati tabel, temveč želite prepisati podatke iz ene tabele v drugo. Uporabiti morate torej opcijo Združi tabeli. Potem pa v prvem koraku najprej izberete NOVO tabelo in spodaj STARO tabelo (saj boste iz nje pridobili iskane podatke). V drugem koraku potem samo določite po katerih stolpcih naj MExcel ugotovi ali so podatki v vrstici enaki ali ne. V kolikor sta to stolpca ime in priimke pač izberite ime in priimek v obeh tabelah ali emšo ali pač karkoli po čemur želite družiti tabele.

Ko to določite pa samo še spustite čarovnika in MExcel vam bo iz stare tabele dopisal VSE podatke v novo tabelo. To je to. Več pa lahko najdete tudi v pomoči, ki je priložena MExcelu.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
hector
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jul 31, 2014 7:45 am

Re: Formula za prenos podatkov med DL

Odgovor Napisal/-a hector »

Najlepša hvala! Ste mi zelo olajšali delo :)
Odgovori