Oblikovanje celice

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
dragopre
Prispevkov: 105
Pridružen: To Dec 11, 2012 11:46 pm

Oblikovanje celice

Odgovor Napisal/-a dragopre »

Pozdravljeni.

Imam malo nenavadno željo po oblikovanju.
V celici imam en znak ali številko. Pod določenimi pogoji bi rad to vrednost obkrožil z rdečo, drugič modro črto.
Ali se to v Excel-u sploh da ?

Lep pozdrav,
Drago
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Oblikovanje celice

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Ne; v Excelovi celici ne morete obkrožiti enega znaka. Lahko podčrtate ali obarvate en sam znak, obkrožiti pa ga ne morete. Vendar pa tudi podčrtanje oz. odebelitev enega samega znaka ni možna preko vgrajenih funkcij Excela, temveč je potrebno v takšnem primeru uporabiti VBA.

Za takšne primere uporabite pogojno oblikovanje in pobarvajte celotno celico. Lahko pa tudi preko funkcij LEFT, RIGHT in MID izločite iskani znak v sosedno celico in s pomočjo pogojnega oblikovanja pobarvate to celico.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dragopre
Prispevkov: 105
Pridružen: To Dec 11, 2012 11:46 pm

Re: Oblikovanje celice

Odgovor Napisal/-a dragopre »

Lep pozdrav

Spet sem se vrnil k oblikovanju, mogoče zadnjič nisem dobro razložil svoje želje. Nekaj sem našel.

Uporabil sem enostavno vstavljanje oblike, v mojem primeru krog.
V lastnostih sem navedel, da je prosojen, barvo črte, podlage, velikost in pozicijo. Če ga pravilno postavim dobim obkroženo vrednost željene celice.
To se da lepo narediti tudi v VBA ( Worksheets(1).Shapes.AddShape(.) .. ). Vsaki obliki določim ime, in jo lahko pozneje pogojno spreminjam.
Je pa seveda nekaj telovadbe in iskanja pravih pozicij in velikosti, ker imam teh označevanj kar veliko.

Imam pa eno vprašanje. Če obliko narišem v Excel-u, ne vem imena. Kako lahko v VBA vidim imena, ki jih je določi Excel ?
Med debug-om sicer lahko poiščem imena ( Worksheets(1).Shapes(1).Name, ... ), vendar je zamudno. Verjetno samo ne znam prav "pogledat".

Lep pozdrav in hvala za odgovor,
Drago
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Oblikovanje celice

Odgovor Napisal/-a admin »

Točno tako kot ste napisali, ime oblike je vidno v Worksheets(x).Shapes(y).Name. Torej vsa imena izpišete tako, da se samo v zanki sprehodite od 1 do Worksheets(x).Shapes.Count.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori