Datumi praznikov v letu

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
jumanjy
Prispevkov: 133
Pridružen: To Jan 12, 2010 1:00 pm

Datumi praznikov v letu

Odgovor Napisal/-a jumanjy »

Pozdravljeni!
Imam razpredelnico za beleženje delovnih ur, kjer pa potrebujem tudi seznam praznikov(WORDAY).Vsako leto si samo prekopiram razpredelnico za novo leto, datume praznikov pa popravljam ročno. Ima mogoče kdo kakšno idejo, kako bi prepričal Excel :D,da bi se mi tudi datumi praznikov spreminjali samodejno. Nekaj sem razmišljal, da bi samo prišteval št. dni ampak se pri prestopnem letu najbrž ne bo izšlo. Za velikonočni ponedeljek sem si kar s seznamom po letih pomagal (vlookup) mislim pa, da ta rešitev ni smiselna še za ostale praznike. Saj ne da mi je ne vem kako težko spremenit tistih 13 letnic ampak mogoče pa obstaja rešitev za katero ne vem.
Pa še eno vprašanje, razpredelnico bom dal tudi prijatelju, ki pa ima samo OpenOffice ali so kake omejitve glede združljivosti?

Lep pozdrav!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Datumi praznikov v letu

Odgovor Napisal/-a admin »

pozdravljeni,

Ne vem ali vas razumem pravilno, vas moti samo letnica v datumu. Vi imate torej napisano npr. 8.2.2014 kot kulturni praznik, in to morate prepisati v 8.2.2015.

Če je temu tako, potem pač napišite raje funkocijo, ki privzame tekoče leto =DATE(8, 2, YEAR()).

Kar pa se tiče Openoffice-a pa v kolikor uporabljate samo vgrajene funkcije stvar predvidoma deluje.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
jumanjy
Prispevkov: 133
Pridružen: To Jan 12, 2010 1:00 pm

Re: Datumi praznikov v letu

Odgovor Napisal/-a jumanjy »

Ja prav ste me razumeli in formula deluje samo zaporedje mora biti obrnjeno. =DATE(YEAR(A1);2;8)
glede Openoffica pa imam pogojno oblikovanje da mi obarva vikende ampak tudi če to ne
bo delovalo bo v redu.

Hvala za odgovor!

lp
Odgovori