štetje če je vsota >8

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
bpetro
Prispevkov: 2
Pridružen: So Dec 06, 2014 2:20 pm

štetje če je vsota >8

Odgovor Napisal/-a bpetro »

lp
rabim pomoč pri naslednjem primeru:
recimo da so spodnje vrednosti v stolpcu A(jaz imam takšnih nizov po 4 vrednosti približno 25-kolikor je pač delovnih dni v mesecu).
v bistvu si pišem koliko ur je trajalo posamezno delo(približno 4 različna dela opravljam vsak dan) in bi rad rad imel izračunano koliko nadur sem imel mesečno..pač en dan imam 10 ur,drugič 11 itd..
jaz bi rad da mi v neki celici(npr B5) šteje samo nadure,torej samo kar je več kot 8 od vsakega niza/dneva.
bi pa to pisal za 9 delavcev in bi bila kar zmešnjava če bil imel kup vmesnih formul oz celic..Poskušal sem z counif in sumif pa se mi nikakor ne izide..Predlogi??

2
3
3
2 tu je vsota 10ur,torej 2nadure
-------------
3
4
2 tu je vsota 11ur,torej 3nadure
2
-------------
3
2
3 tu je vsota 12ur,torej 4nadure
4
--------------
itd..
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: štetje če je vsota >8

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Ne vem po kakšnem ključu sicer veste katere celice je potrebno sešteti, vendar pa je sama formula zelo trivialna in ne vem kako naj bi vam služili funkciji SUMIF, COUNTIF.

Zakaj je rezultat prvega dne 2? Zato ker je 2+3+3+2 enako 10 in 10-8 = 2! Torej vse kar je potrebno narediti je seštevku odšteti 8 in dobite nadure!

Koda: Izberi vse

=sum(A1:A4)-8
Pišete pa, da vas zanima skupno število vseh nadur. In tudi ta forula je enako trivialna. Seštejte vse ure in odštejte 8*število dni. Če predpostaviva, da je število dni zapisano v celici B4, potem je formula v celici B5 pač:

Koda: Izberi vse

=SUM(A:A)-8*B4
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
bpetro
Prispevkov: 2
Pridružen: So Dec 06, 2014 2:20 pm

Re: štetje če je vsota >8

Odgovor Napisal/-a bpetro »

hvala za odgovor..
problem je v temu ker ne delam/o vsak dan 8ur..lahko tudi manj..in zato ne morem uporabit tega kar si napisal..drugače pa že imam narejen template za vsak mesec in potem samo še vpisujem ure..
v priponki je primer..
https://www.dropbox.com/s/lpp4bbtyrx9dr ... 5.png?dl=0
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: štetje če je vsota >8

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Iz slike seveda ne morem videti, kaj bi vi želeli zato se boste morali potruditi in stvar opisati. V kolikor pa vas muči dejstvo, da je lahko - če seštevku odštejete 8 - število ur pač negativno, potem pa se morate samo še z IF stavkom vprašati ali je število ur negativno in v tem primeru pač to popraviti na 0:

Koda: Izberi vse

=IF(SUM(A1:A4)-8 < 0; 0 ; SUM(A1:A4)-8 < 0)
Še lepša in lažje razumljiva funkcija pa je, če namesto if stavka uporabite preprosto max funkcijo:

Koda: Izberi vse

=MAX(SUM(A1:A4)-8;0)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori