Avtomatsko kopiranje oblike

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
mkralj123
Prispevkov: 77
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 12:21 pm

Avtomatsko kopiranje oblike

Odgovor Napisal/-a mkralj123 »

Pozdravljeni

Imam naslednji problem, ki ga želim rešiti.
Recimo da imam za celico A1 vklopljeno pogojno oblikovanje. Recimo, če je vrednost v
celici manjše od 0, naj se celica obarva z rdečo. Ok, to znam.
Sedaj pa bi rad da se v celici B1 avtomatsko, s pomočjo formule, kopira samo oblikovanje celice A1.
Se pravi, ko je celica A1 rdeča je rdeča tudi celica B1, vrednost v celici B1 pa ostane nespremenjena.
Je potreben makro ali se da tudi kako brez njega?

lp marko
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Avtomatsko kopiranje oblike

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Ne, za rešitev takšne zagate obvezno potrebujete makro. Funkcije lahko spreminjajo vrednosti v celicah, ne zmorejo jih pa barvati!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
mkralj123
Prispevkov: 77
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 12:21 pm

Re: Avtomatsko kopiranje oblike

Odgovor Napisal/-a mkralj123 »

Ok, hvala za odgovor.
lpm
jumanjy
Prispevkov: 133
Pridružen: To Jan 12, 2010 1:00 pm

Re: Avtomatsko kopiranje oblike

Odgovor Napisal/-a jumanjy »

Pozdravljeni!
Matjaž mogoče se pa vidva nista prav razumela ali pa ga nisem jaz( :oops: ). Kakor jaz razumem njegov problem potrebuje samo pogojno oblikovanje v B1 glede na vrednost v A1. To se seveda da z uporabo pravila za oblikovanje "Uporabi formulo za..." kamor pač napiše "$A$1<0. Se pravi v celici B1 uporabite pravilo pogojnega oblikovanja Uporabi formulo za določanje celic za oblikovanje, kamor vnesete formulo =$A$1<0 in določite še obliko. Seveda se pa ne da prekopirat obikovanja direktno iz celice A1. Se oproščam, če skačem v besedo mogoče mu bo pa na tak način uspelo. :wink:

lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Avtomatsko kopiranje oblike

Odgovor Napisal/-a admin »

:) Ja hvala bogu, da še kdo drug tudi kaj odgovori in tokrat mislim, da imate prav. Ko berem vaš odgovor vidim, da vprašanja nisem pravilno razumel.

Jaz sem mislil, da pač želi nastaviti pravila na celici A1 in potem neglede na ta pravila barvati celico B1... Torej četudi se pravila za celico A1 spremenijo se na celice B1 naj nebi spreminjalo ničesar pa bi stvar še vedno delovala. To je sicer malce "nesmiselno" a tako sem jaz razumel :)

Bo vaše verjetno bolj pravo.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dragopre
Prispevkov: 105
Pridružen: To Dec 11, 2012 11:46 pm

Re: Avtomatsko kopiranje oblike

Odgovor Napisal/-a dragopre »

Še en medklic

Tudi sam se ravno ukvarjam s pogojnim oblikovanjem.
Verjetno mkralj123 nima samo enega para celic A1 <-> B1.
Če v pogojnem oblikovanji celico A1 navedeš $A1 (namesti $a$1) se pa da kopirat oblika vsaj navzdol.

Lep pozdrav
Odgovori