Sprememba pisave znotraj celice

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Sneža
Prispevkov: 2
Pridružen: To Okt 20, 2015 2:27 pm

Sprememba pisave znotraj celice

Odgovor Napisal/-a Sneža »

Zanima me ali je možno spremeniti pisavo znotraj celice v smislu ravno-poševno kot npr. Kovač: Naloge
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Sprememba pisave znotraj celice

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Da, znotraj celice lahko vsaki črki spremenite vse atribute pisave (nabor, velikost, odebeljenost....).
  • Ali preprosto pišete v celico in ko želite kar med pisanjem spremenite obliko pisave
  • Ali besedilo vpišete, se postavite v celico, označite poljuben del besedila in mu spremenite obliko
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Sneža
Prispevkov: 2
Pridružen: To Okt 20, 2015 2:27 pm

Re: Sprememba pisave znotraj celice

Odgovor Napisal/-a Sneža »

Ups, očitno sem narobe vprašala...združujem več celic v eno, v eni je poševna pisava, v ostalih pa ravna. Ob združitvi se pisava poenoti, jaz pa bi rada, da se ob združitvi upošteva tudi oblika pisave. Hvala že vnaprej za vaš odgovor.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Sprememba pisave znotraj celice

Odgovor Napisal/-a admin »

:) Zagotovo ste narobe vprašali, saj v prvem stavku sploh niste omenjali funkcij ali česar podobnega.

V tem primeru pa je odgovor na žalost NE, saj v Excelu s formulami ne morete določati elementov pisave. Do neke mere vas lahko tukaj reši samo VBA.

(Sicer pa je v Excelu ravno obratno. Ideja je, da elemente teksta razbijete po celicah in potem posamezne celice oblikujete po željah)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori