Slikica na sredino celice

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
mk66
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Maj 22, 2015 7:15 am

Slikica na sredino celice

Odgovor Napisal/-a mk66 »

Imam excel 2010, in win 7.
Kako poravnati vstavljeno slikico, da bo točno na sredini celice, tako po širini kot višini? Slikica je seveda manjša kot celica.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Slikica na sredino celice

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

slike v Excelu so grafični elementi in slednji se - kar se tiče Excela - ne nahajajo v celicah, temveč plavajo nad njimi. Posledično grafični elementi niso "vezani na celice", čeravno jim sicer lahko določite, da se premikajo s celico oz. se ustrezno povečujejo/zmanjšujejo, tako kot se povečuje/zmanjšuje celica. Povečevanje/Zmanjševanje izgleda ne deluje vedno, saj nekateri ljudje poročajo, da jim to ne deluje.

No kakorkoli ali deluje ali ne, za vaše vprašanje ostaja to irelevantno, saj vi sprašujete ali se lahko slika pozicionira znotraj celice, kar pa se po meni znanih informacijah ne da.

Odgovor na vaše vprašanje je torej, da se to z orodji v Excelu ne da narediti in morate, če to potrebujete poseči po VBA in spisati proceduro, ki vam to naredi.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
mk66
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Maj 22, 2015 7:15 am

Re: Slikica na sredino celice

Odgovor Napisal/-a mk66 »

Hvala za odgovor...
Do zdaj sem ugotovil samo to, da če z miško premikaš sliko po celici in istočasno držiš tipko ALT, se slika premakne v enega izmed kotov celice... torej le nekako zazna, kje je meja celice. In pa:
SHIFT + smerne tipke povečujejo ali pomanjšujejo sliko
ALT + smerne tipke obračajo sliko
Mogoče obstaja celo kakšna kombinacija tipk, ki bi omogočala mojo željo, možno pa je seveda tudi to, da te funkcije excel pač ne podpira.
Odgovori