Kopiranje Excel lista v drugo Excel datoteko

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
AnejK
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jul 07, 2014 9:26 am

Kopiranje Excel lista v drugo Excel datoteko

Odgovor Napisal/-a AnejK »

Zdravo,

imam problem, kadar kopiram Excelov list v drugo Excelovo datoteko in mi Excel javi spor z imeni. Ko potrdim, da naj list preimenuje in vseeno kopira v drugo datoteko to tudi stori, moti pa me, da sočasno spremeni oblikovanje oziroma splošne barve in barve pogojnega oblikovanja, ki sem jih na originalnem listu nastavil...

Poznate rešitev, da se to ne bi dogajalo??
Najlepša hvala za odgovor!

Lp,
Anej
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Kopiranje Excel lista v drugo Excel datoteko

Odgovor Napisal/-a admin »

Ne, ne poznam rešitve.

Vendar če se vam to dogaja, potem pač na kopirajte takšnega lista. Najprej v enem izmed delovnih zvezkov spremenite ime, da ne bo prišlo do sporov in potem kopirajte. Ker sedaj ne bo sporov bo Excel pač kopiral pravilno in ne bo spreminjal nastavitev.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
AnejK
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jul 07, 2014 9:26 am

Re: Kopiranje Excel lista v drugo Excel datoteko

Odgovor Napisal/-a AnejK »

Sem poskusil tudi tako in ne gre... Vedno bolj razmišljam, da Excel v ozadju poimenuje liste na svoj način in ko javi, da ima spor z imeni nima v mislih imena lista, ki ga podamo mi kot uporabniki.

Poskusil sem tudi kopirati list v Nov zvezek, nato sem list preimenoval in shranil "zvezek" pod drugim imenom. Nato sem poskusil kopirati iz tega na novo ustvarjenega zvezka v obstoječ zvezek, ki mi je javljal napako že prej... dogaja pa se še zmeraj isto.

Preslikovalnik oblik nikakor ne more delovati iz enega zvezka v drugi zvezek, kajne?

Hvala za pomoč.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Kopiranje Excel lista v drugo Excel datoteko

Odgovor Napisal/-a admin »

Vam se zagotovo dogaja nekaj čisto drugega.

Vi sicer govorite o imenih listov, vendar sumim, da ne gre za imena listov (ko so takšna kot so in Excel nima nobenih skritih imen v ozadju :) ), temveč imate problem na listu samem. Na listu imate določena imena - celice pač imate poimenovane (npr. A1:C10 se imenuje promet) in ko kopirate takšne liste se vam začnejo podvajati ta imena, kar pa Excel seveda ne sme dovoliti, saj potem v formuli ne ve na kateri 'Promet' se vi skljucujete. Torej vi imate verjetno tovrstne probleme.

Preslikovalnik oblik pa med delovnimi zvezki lepo deluje!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori