excel 2010

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
marko55
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Dec 12, 2014 1:51 pm

excel 2010

Odgovor Napisal/-a marko55 »

hočem vsako drugo vrstico obarvati z zeleno barvo. Sledim navodilom iz 300 nasvetov. Meni to ne deluje. Če prepišem formulo kot je v nasvetu mi javi, da formula ni pravilne oblike. Če pa preskedke izbrišem ne naredi nič.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: excel 2010

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Govorite o nasvetu #389, ki je pisan pač še za starejšo različico Excela. Od Excela 2007 dalje so se meniju spremenili, zato pač ne morete kar slepo slediti temu nasvetu, temveč morate pač malce misliti zraven:
  1. Izberete območje
  2. Na zavihku Osnovno izberete opcijo Pogojno oblikovanje
  3. Iz padajočega seznama izberete opcijo Novo pravilo
  4. Odpre se novo okno, kjer zgoraj izberete opcijo Uporabi formulo za določanje celic za oblikovanje
  5. V vnosno vrstico vpišete formulo iz nasveta

    Koda: Izberi vse

    =MOD(ROW();2)=0
  6. Preko gumba Oblika izberete želeno obliko celic
  7. Potrditi
PS: Glede na to, da vam nudim vse zastonj, pričakujem vsaj najosnovnejši bonton. Vaše sporočilo ni ne vljudno ne primerno, temveč gre bolj za ukaz in vedite, da vam jaz nisem dolžan izpolnjevati vaših želja in zahtev, temveč to počnem, ker želim ljudem pač pomagati.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
marko55
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Dec 12, 2014 1:51 pm

Re: excel 2010

Odgovor Napisal/-a marko55 »

Pozdravljeni
Se opravičujem, da je moje sporočilo izpadlo kot nevljudno. Ko sem ga sedaj prebral, se tudi meni tako izpade. Pomotoma sem izbrisal uvodni del (dve vrstici), kjer sem opisoval kaj delam v excelu. Žal sta ostali zadnji dve vrstici, kjer je napisano kar pa je in resnično izpade ukazovalno.

Se opravičujem še enkrat, obenem se vam zahvaljujem za odgovor.
Odgovori