Aktiviranje posamezne celice

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
blacky1
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Jan 13, 2012 8:52 am

Aktiviranje posamezne celice

Odgovor Napisal/-a blacky1 »

Pozdravljeni,
Po dolgem času vas ponovno prosim za pomoč, ker nikakor ne najdem rešitve, kako potrditi 26000 celic razen, da vsako posebej aktiviram.

Želim napisati macro, ki bi mi šel čez določen obseg celic in vse kar bi moral narediti je, da znotraj tega obsega vsako celico aktivira in gre naprej.
Isto kot, če v celici pritisnem F2 in potrdim z enter in tako nadaljujem čez vse želene celice.

Ali če obstaja kakšna druga možnost za aktiviranje posamezne celice.

konkreten primer zakaj potrebujem rešitev:
Z formulo sestavim drugo formulo, katero potem prekopiram v drugo celico kot vrednost (da dobim dejanski zapis potrebne formule), nato moram to celico aktivirati z F2 in potrditi, da se formula uveljavi in prikaže dejansko vrednost.

Formule ne morem (oz. ne znam) zapisati direktno v celico, da bi mi vračala vrednost zaradi prevelikega št. spremenljivk.
Kadar zapišem formulo z macrojem mi kot vrednost vedno kaže sestavljeno novo formulo ne vrednost. Formula vsebuje povezavo do drugega zvezka.



Lep pozdrav.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Aktiviranje posamezne celice

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Na žalost ste ne čisto izgubili. Napišite kakšen konkretnejši primer formul saj nikakor ne razumem, kaj bi naj vam ne delovalo oz. zakaj bi imela formula preveč spremenljivk in predvsem, zakaj bi formula ne prikazala rezultata?

Nič od naštetega ne 'pije vode'
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
blacky1
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Jan 13, 2012 8:52 am

Re: Aktiviranje posamezne celice

Odgovor Napisal/-a blacky1 »

Pozdravljeni Matjaž,

Upam, da bom lahko razložil kaj želim narediti.

Trenutna formula, ki mi sestavi drugo formulo:
=IF(B8="POGOJ1";"='"&A1&C8&"'!"&E1;IF(B8="POGOJ2";"='"&A2&C8&"'!"&E1;IF(B8="POGOJ3";"='"&A3&C8&"'!"&E1;"NAPAKA"))) -> vrne zapis : ='\\povezava do zvezka na serverju[zvezek_x]list1'!B13
=IF(B9="POGOJ1";"='"&A1&C8&"'!"&E2;IF(B9="POGOJ2";"='"&A2&C8&"'!"&E2;IF(B9="POGOJ3";"='"&A3&C8&"'!"&E2;"NAPAKA"))) -> vrne zapis : ='\\povezava do zvezka na serverju[zvezek_x]list1'!B14
=IF(B10="POGOJ1";"='"&A1&C8&"'!"&E3;IF(B10="POGOJ2";"='"&A2&C8&"'!"&E3;IF(B10="POGOJ3";"='"&A3&C8&"'!"&E3;"NAPAKA"))) -> vrne zapis : ='\\povezava do zvezka na serverju[zvezek_x]list1'!B15
=IF(B11="POGOJ1";"='"&A1&C8&"'!"&E4;IF(B11="POGOJ2";"='"&A2&C8&"'!"&E4;IF(B11="POGOJ3";"='"&A3&C8&"'!"&E4;"NAPAKA"))) -> vrne zapis : ='\\povezava do zvezka na serverju[zvezek_x]list1'!B16
=IF(B12="POGOJ1";"='"&A1&C8&"'!"&E5;IF(B12="POGOJ2";"='"&A2&C8&"'!"&E5;IF(B12="POGOJ3";"='"&A3&C8&"'!"&E5;"NAPAKA"))) -> vrne zapis : ='\\povezava do zvezka na serverju[zvezek_x]list1'!B17

=IF(B13="POGOJ1";"='"&A1&C8&"'!"&E1;IF(B8="POGOJ2";"='"&A2&C8&"'!"&E1;IF(B8="POGOJ3";"='"&A3&C8&"'!"&E1;"NAPAKA"))) -> vrne zapis : ='\\povezava do zvezka na serverju[zvezek_x]list2'!B13
=IF(B14="POGOJ1";"='"&A1&C8&"'!"&E2;IF(B9="POGOJ2";"='"&A2&C8&"'!"&E2;IF(B9="POGOJ3";"='"&A3&C8&"'!"&E2;"NAPAKA"))) -> vrne zapis : ='\\povezava do zvezka na serverju[zvezek_x]list2'!B14
=IF(B15="POGOJ1";"='"&A1&C8&"'!"&E3;IF(B10="POGOJ2";"='"&A2&C8&"'!"&E3;IF(B10="POGOJ3";"='"&A3&C8&"'!"&E3;"NAPAKA"))) -> vrne zapis : ='\\povezava do zvezka na serverju[zvezek_x]list2'!B15
=IF(B16="POGOJ1";"='"&A1&C8&"'!"&E4;IF(B11="POGOJ2";"='"&A2&C8&"'!"&E4;IF(B11="POGOJ3";"='"&A3&C8&"'!"&E4;"NAPAKA"))) -> vrne zapis : ='\\povezava do zvezka na serverju[zvezek_x]list2'!B16
=IF(B17="POGOJ1";"='"&A1&C8&"'!"&E5;IF(B12="POGOJ2";"='"&A2&C8&"'!"&E5;IF(B12="POGOJ3";"='"&A3&C8&"'!"&E5;"NAPAKA"))) -> vrne zapis : ='\\povezava do zvezka na serverju[zvezek_x]list2'!B17
nato se formule ponovijo, kjer se lahko spremeni ime zvezka in ime lista. Ostalo je vedno identično.


Kaj se nahaja v kateri celici:
(
- V Stolpcu od B8 naprej (do B472) imam zapisan pogoj1 ali pogoj2 ali pogoj3.
- V stolpcu od C8 in naprej (do C472) imam zapisane imena listov od drugega DZ, ki si vedno sledijo 5x z istim imenom
1
1
1
1
1
2
2
2
2
2
3
3
...

- V celici A1 je ime linka za pogoj 1
- V celici A2 je ime linka za pogoj 2
- V celici A3 je ime linka za pogoj 3

- V celici E1 je določen pogoj v katero okence naj gleda prva vrstica
- V celici E2 je določen pogoj v katero okence naj gleda druga vrstica
- V celici E3 je določen pogoj v katero okence naj gleda tretja vrstica
- V celici E4 je določen pogoj v katero okence naj gleda četrta vrstica
- V celici E5 je določen pogoj v katero okence naj gleda peta vrstica
)
ko to formulo zapišem mi kaže vrednost, ki je želena formula. Ker želim pridobiti vrednost od te druge formule le to kopiram in jo ponovno prelepim kot vrednost.
Ta formula se zapiše kot text, da se pa formule izvedejo pa moram vsako celico kjer je zapisana formula kot vrednost aktivirati z F2 (ali dvo klik z miško) in jo potrditi z Enter.


Upam, da sem razumljivo razložil kaj želim storiti.
Mogoče obstaja drugačen način za pridobiti podatek ob teh spremenljivkah, katerega pa še ne poznam.

Zato upam, da mi lahko kdo pomaga kako to izvesti saj v naslednjem primeru moram cca 30.000 celic potrditi z pritiskom F2 in enter.


Za pomoč se vam že v naprej zahvaljujem.


Lep pozdrav.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Aktiviranje posamezne celice

Odgovor Napisal/-a admin »

:)

Tole je pa nekaj čisto preveč kompliciranega in nepotrebnega... A kakorkoli. Lahko vam odgovorim na zastavljeno vprašanje in stvar vam bo delovala tako kot ste si zamislili, čeravno ste se problema zagotovo lotili napačno...

No kakorkoli, da bi Excel izvedel formulo v recimo celici C3 je dovolj, da se vsebine celice samo dotaknete, torej:

Koda: Izberi vse

Range("C3") = Range("C3") & ""
Oz če želite izvesti vse formule na območju E1 do E30000, pač:

Koda: Izberi vse

Sub izvedi()
  Dim r

  For r = 1 To 30000
    Cells(r, 5) = Cells(r, 5) & ""
  Next
End Sub
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
blacky1
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Jan 13, 2012 8:52 am

Re: Aktiviranje posamezne celice

Odgovor Napisal/-a blacky1 »

Matjaž,
Najlepša hvala za pomoč. S tem ste mi zelo olajšali to delo.

Glede izvedbe pa verjamem, da bi se to dalo rešiti enostavneje, ampak jaz trenutno nisem našel načina na katerega bi dodelal te podatke znotraj obstoječega zvezka.

Še enkrat hvala.

p.s.
Ste super ekipa, še naprej tako.

Lep pozdrav.
Odgovori