vrstice v nov list

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
napetost
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Okt 12, 2017 12:13 am

vrstice v nov list

Odgovor Napisal/-a napetost »

Pozdravljeni
Sem v veliki časovni zagati in prosim za pomoč
Po znanju sem še v Excelovi mali šoli ampak se učim in nadgrajujem
Za nalogo imam uredit, obdelat podatke z nekaj tisoč vsrticami.
na Listu Tabele imam tabele, ki jih spreminjam in iz tega lista lepim povezave v pover point. Ok to gre. Tabele imajo glave in več vrstic z samim tekstovnim delom, Imam pa v stolpcu a neko zaporedje črk (v vrstici so podatki za obdelat). Želim si, da bi podatke iz lista tabele kjer je zasedena celica v stolpcu A prenesel celo vrstico v list1 do stolpca X ,kjer bi nadeljeval z obdelavo.
Ker pa se mi podatki v listu Tabele spreminjajo bi rad da se mi ti podatki spremenijo v listu1 Želja je da imam v listu 1 samo naslovno vrstico kot v listu Tabele, naprej pa vse vrstice kjer je v listu tabele v koloni A polne brez praznih vrstic.
Prosim za pomoč
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: vrstice v nov list

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Kot vidim iz vašega vprašanja bi želeli kopirati na list1 vse vrstice, ki imajo A stolpec poln (torej nekaj v njem zapisano). Temu v Excelu služiji akcija naprednega filtriranja.

V Excelu lahko namreč podatke preprosto filtrirate znotraj lista. Če pa želite filtrirane podatke prekopirati na drug list pa morate uporabiti opcijo naprednega filtriranja.
Več o naprednem filtriranju izveste tako, da v forumu poiščete (zgoraj desno): 'Napredni filter'
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
napetost
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Okt 12, 2017 12:13 am

Re: vrstice v nov list

Odgovor Napisal/-a napetost »

A je to pisanje makra ali samo uporaba filtra .
Mi lahko prosim malo bolj konkretno napišete. Se učim in mi marsikaj ni jasno.
lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: vrstice v nov list

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Ne; to ni programiranje. Gre za uporabo enega izmed vgrajenih Excelovih orodij - Napredni filter

Navodila si lahko preberete tukaj na MS spletni strani, kakšne konkretne uporabe pa najdete tudi v tem forumu.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori