SUMPRODUCT/NETWORKDAYS

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
egasper
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Nov 20, 2017 12:37 am

SUMPRODUCT/NETWORKDAYS

Odgovor Napisal/-a egasper »

Pozdrav vsem po nekih 15ih letih na forumu... Sem se moral na novo prijaviti čeprav bodo imela kakšna stara uporabniška imena počasi že zgodovinsko vrednost :?

Torej prosil bi za nasvet v katero smer bo najboljša pot do rešitve problema, office 2007. Imam občutek, da sem se postavil pred navidezen zid in je rešitev povsem jasna ampak sam sem se zakopal in ne vidim več ven.

Tabela s stolpci se mi generira nekako tako:

DELOVNI_DATUM - stolpec z datumi, ne nujno različnimi v posamezni celici
DELOVNI_STPROJEKT- stolpec s številkami projektov, ne nujno različnimi

DELOVNI_D1 - v katerih je ime in priimek zaposlenega
DELOVNI_H1 - vrednost ur na projektu za ta dan
DELOVNI_D2 - ime in priimek zaposlenega
DELOVNI_H2 - vrednost ur na projektu za ta dan
... do D6/H6

DELOVNI_SUMH - seštete vrednosti v vrstici, torej H1:H6

Seštejem vse ure glede na projekt z

Koda: Izberi vse

=SUMIF(DELOVNI_STPROJEKT;A1;DELOVNI_SUMH)
poiščem ure med vikendi glede na projekt

Koda: Izberi vse

=SUMPRODUCT((DELOVNI_STPROJEKT=A1)*(WEEKDAY(DELOVNI_DATUM; 2)>=6); DELOVNI_SUMH)
poiščem ure na praznike...

Koda: Izberi vse

=SUMPRODUCT(SUMIFS(DELOVNI_SUMH;DELOVNI_DATUM;"="&INT(tbl_PRAZNIKI);DELOVNI_STPROJEKT;A1))
Sedaj pa zarjavel kot sem... imam problem zajeti oziroma odšteti vrednosti, če je praznični datum hkrati tudi vikend. Poizkušam s NETWORKDAYS.INTL pa nisem še povsem dojel, nekaj berem, da je v višjih verzijah Pisarne to lažje?

Drugi, pravzaprav primarni problem pri tem seciranju ur je pa formula za iskanje po polju vrednosti od DELOVNI D1/H1 do DELOVNI D6/H6, (ne)glede na projekt ampak glede na obdobje in zaposlenega. Torej vse troje in brez projekta.

Koda: Izberi vse

=SUMPRODUCT((DELOVNI_D1=B42)*(DELOVNI_DATUM>=$A$2)*(DELOVNI_DATUM<=$B$2)*(DELOVNI_H1))+...
pri čemer bi rad dodal:
- če je DELOVNI_DATUM enak (torej da gre za isti dan)
* poglej vse D1-D6 vrednosti in če je v njih "Janez Novak" seštej ure... IF>8 mi javi naduro
* seveda pa pri tem poglej ali je navaden delovni dan ali pa praznik/vikend, ker če ja, potem >8 ne velja, seštej polno.

skratka tukaj se mi že pri opisu problema malo zapleta, kaj želim, res pa je, da že opis problema v glavi dela nekaj klikov glede rešitve pa vseeno.

Skoraj bi mi bilo lažje to rešiti preko VBA...
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: SUMPRODUCT/NETWORKDAYS

Odgovor Napisal/-a admin »

Uf,. tole je pa tako podrobno, da bi si moral jaz poustvariti to celotno tabelo s stolpi, celicami... V glavnem poustvariti vse kar imate vi, kar pomeni, da bi bilo precej lažje, če bi mi vi kar poslali vašo tabelo...

To pa tudi pomeni, da vas moram preusmeriti na tole spletno stran.

Takole v forumu pa vam lhko pomagam z manjšimi nasveti nad relativno preprostimi tabelami.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
egasper
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Nov 20, 2017 12:37 am

Re: SUMPRODUCT/NETWORKDAYS

Odgovor Napisal/-a egasper »

Sem bil za vse ostale, ki bi to brali (preveč) podroben... Bom drugič bolj splošen.
Precej preprosta rešitev je, da ročno pobrišem datume iz tabele praznikov (pomagam si z conditional formatting) ki padejo na vikend.

Drugi del pa z index, match...
Odgovori