Avtorstvo

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
DusanS
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jul 26, 2005 11:16 am

Avtorstvo

Odgovor Napisal/-a DusanS »

Ali ima kdo kakšno dobro idejo kako označiti ali podpisati excelov dokument?
Primer je takšen: izdelam neko poročilo in ga "podpišem". Ne želim ga zakleniti, ker nimam nič proti, če kdo kaj doda ali spremeni. Rad bi le "neizbrisno" označil od kod dokument izvira.

LP Dušan
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljeni

Lahko pustite odzaščiteno le tam. kjer je možen dopis.
Lahko napišetr makro "befor Print" in takrat vstavite v glavo, ali nogo vaš podpis. Lahko sliko, ki je prej nevidna, pred izpisom pa jo postavite vidno.
Pa še kaka ideja se najde, ...


Lp
DusanS
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jul 26, 2005 11:16 am

Odgovor Napisal/-a DusanS »

Ja, tudi jaz imam kar nekaj idej v zvezi z makri (npr ko odpreš zvezek se v nogo vsakega lista vpiše.....) ampak izvajanje makrov se zlahka prepreči. V tem primeru se mi uporaba makra ne zdi prava stvar. razen če obstaja način, da se izvede v vsakem primeru. Ali je to možno?

LP Dušan
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Mislim, da to, da bi se makro izvedel prav v vseh primerih ni moč doseči.
Skušajte pa uporabniku narediti tako prijazne makre, da jih bo želel uporabljati. Sem pa skrijete to kar želite.

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Kaj vi smatrate pod "podpišem"?
  • Če pod tem smatrate, da podpišete Excelov dokument, torej XLS datoteko, potem lahko to storite z digitalnim podpisom in tedaj je neizpodbitno, da je datoteka "vaša".
  • V kolikor pa pod tem smatrate oznako (podpis) na papirju pa ni druge možnosti kot nastavitve v glavi/nogi oz. s pomočjo makra. V vsakem primeru pa lahko uporabnik potem stvari iz glave/noge pobriše ali pa onemogoči makre.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

še najboljše je, da ga pretvoriš v pdf...če smem pripomniti.
Odgovori