Kopiranje tabele v drugi list preko ''Prilepi s povezavo''

Pomoč pri delu z MS Excelom
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Kopiranje tabele v drugi list preko ''Prilepi s povezavo''

Odgovor Napisal/-a admin »

Na žalost nisva prišla nikamor :(. Nisva se razumela in še vedno imate 30 stolpcev. Dokler boste imeli 30 stolpcev boste imeli težave in tega tukaj v forumu ne bova rešila. Lahko vam pomagam privatno izven foruma.

Lahko pa tabelo preoblikujete tako kot sem vam svetoval in potem najdeva rešitev. Tisto kar vi sedaj imenujete Nosilec sem jaz zgoraj pač poimenoval Rod - tako morate preoblikovati tabelo in potem boste v Excelu lahko delali.

Torej vašo tabelo, ki jo imate napačno oblikovano kot:

Koda: Izberi vse

Nosilec1 | Oseba1 | Oseba2 | Oseba3 | Oseba4 | 
Nosilec2 | Oseba5 | Oseba6 |        |        | 
Nosilec3 | Oseba7 | Oseba8 | Oseba9 |        | 
Morate preoblikovati v pravilno obliko:

Koda: Izberi vse

Nosilec1 | Oseba1
Nosilec1 | Oseba2
Nosilec1 | Oseba3
Nosilec1 | Oseba4
Nosilec2 | Oseba5
Nosilec2 | Oseba6
Nosilec3 | Oseba7
Nosilec3 | Oseba8
Nosilec3 | Oseba9
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Vikmar
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 8:36 pm

Re: Kopiranje tabele v drugi list preko ''Prilepi s povezavo''

Odgovor Napisal/-a Vikmar »

Tabela sicer izgleda takole:
Nosilec1 |Datum rojstva|Starost današnji dan|Oseba1|Datum rojstva|Starost današnji dan||Oseba2|Datum rojstva|Starost današnji dan|;itn do 10;
Nosilec2 |Datum rojstva|Starost današnji dan|Oseba1|Datum rojstva|Starost današnji dan||Oseba2|Datum rojstva|Starost današnji dan|;itn do 10;
Nosilec3 |Datum rojstva|Starost današnji dan|Oseba1|Datum rojstva|Starost današnji dan||Oseba2|Datum rojstva|Starost današnji dan|;itn do 10;
Nosilec4 | Datum rojstva|Starost današnji dan|Oseba1|Datum rojstva|Starost današnji dan||Oseba2|Datum rojstva|Starost današnji dan|;itn do 10;
in tako naprej za več, kot 100 nosilcev.
Verjamem, da bi se sistem tabele lahko, bolj učinkovito nastavil na začetku, pred nekaj leti. Sedaj to ni možno, saj je ta tabela samo del neke celote in bi moral celoten koncept spremeniti, kar pa trenutno nima smisla, ker ostalo deluje zadovoljivo. Osebno sem videl
rešitev v tem, da na nek način iz obsega računanja po vrsticah izvzamem vse stolpce 'Datum rojstva' in bi bilo v redu. Če ne gre, pač ne gre!
Zahvaljujem se vam za čas in dobro voljo. Ponujeno možnost pomoči izven foruma pa bom izkoristil, če se bo kdaj pojavil kakšen bolj zakompliciran in esecialen problem, kateremu ne bom kos :wink: :). Kot bi nekateri rekli: Pa ipak, se majstora čuva za kraj, ako sve propadne :). Lep vikend in vd.
Odgovori