Združevanje celic stolpca

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
sara_kos
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Nov 15, 2023 3:51 pm

Združevanje celic stolpca

Odgovor Napisal/-a sara_kos »

Pozdravljeni.

Zanima me združevanje celic v stolpcu, recimo mu AX, v eno celico. Se pravi, če imam izpolnjene vrstice od 2 do 11 v stolpcu AY, bi jih želela združit v eno celico v stolpcu AX, recimo AX2. V prvem stolpcu AY so podatki iz drugega delovnega zvezka istega excelovega dokumenta.

Predvsem me to zanima zaradi kasnejšega spajanja dokumenta (excel v word), kjer potrebujem vse podatke enega stolpca tabele pod enim točno določenim odgovorom v wordu. Ne samo eno vrstico te tabele, kot mi naredi sedaj, zato sem pomislila na združevanje celic stolpca.

Hvala za pomoč.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Združevanje celic stolpca

Odgovor Napisal/-a admin »

Konkretna formula je sledeča:

Koda: Izberi vse

=AX2 & AX3 & AX4 & AX5 & AX6 & AX7 & AX8 & AX9 & AX10 & AX11
V kolikor želite med vrednostmi presledke pa sledeča:

Koda: Izberi vse

=AX2 & " " & AX3 & " " & AX4 & " " & AX5 & " " & AX6 & " " & AX7 & " " & AX8 & " " & AX9 & " " & AX10 & " " & AX11
Seveda pa lahko namesto presledka tja vpišete tudi karkoli drugega.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sara_kos
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Nov 15, 2023 3:51 pm

Re: Združevanje celic stolpca

Odgovor Napisal/-a sara_kos »

O super. Najlepša hvala.

Še eno vprašanje, ki je malo nepovezano s tem naslovom, je pa povezano z excelom. V excelu imam zapisan datum v obliki 01.01.1900, ko pa excel spojim z wordom pa dobim obliko 1/1/1900. Zapis datuma imam v control panel nastavljeno na slovensko (torej 01.01.1900), datum v excelu je nastavljen na 01.01.1900. Sicer v wordu lahko popravim obliko zapisa datuma, ampak taka rešitev ni pravilna, ker mi ob naslednjem zapisu, recimo 02.02.1901, spet izpiše 2/2/1901
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Združevanje celic stolpca

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,
sara_kos napisal/-a: Če Nov 16, 2023 11:44 amŠe eno vprašanje, ki je malo nepovezano s tem naslovom, je pa povezano z excelom
Saj so vsa povezana z Excelom :):)

Šalo na stran. Prosim vas, da za vsako novo vprašanje odprete novo tematiko. Hvala

Zdaj pa k odgovoru.

Pri spajanju dokumentov se držite preprostega pravila; vedno si že na izvoru pripravite natančno takšne podatke, kot jih boste potrebovali! V vašem primeru torej Word-u ne posredujte datuma (ki ga lahko potem on prikaže drugače), temveč mu posredijte že natanko tako oblikovan datum, kot ga želite v končnem dokumentu.

V Excelu torej uporabite še en stolpec in v tistem stolpcu datume iz "originalnega" stolpca spremenite v pravilno tekstovno obliko. Če imate torej datum v koloni B, se postavite v prvo prazno kolono in tam napišite formulo:

Koda: Izberi vse

=TEXT(B2, "dd.mm.yyyy")
In potem v Word-u uporabite ta stolpec pri spajanju.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori