Pomoč za skrivanje vrstic pred tiskanjem

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Llilija
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Feb 09, 2024 3:45 pm

Pomoč za skrivanje vrstic pred tiskanjem

Odgovor Napisal/-a Llilija »

Pozdravljeni.
Potrebujem pomoč, kako v Excel tabeli začasno (s čim manj potezami) skriti vrstice, ki imajo v posameznih stolpcih neenakomerno razporejeno) ničene vrednosti-niso dejansko izpisane? Potrebujem zaradi tiskanje večje datoteke z več praznimi celicami.
Primer: (ne morem priložiti slike)
VRSTICA OPIS ZNESEK ZNESEK
1 A 0 2€
2 B 3€ 0
3 C 0 4€
4 D 0 0
5 E 0 0
6 F 7€ 0
7 G 8€ 0
8 H 0 0
9 I 11€ 0
10 J 0 0
11 K 0 12€
12 L 0 13€
Želela bi skriti vrstice 4,5,8 in 10.
Gledala sem filtriranje, a mi je uspelo sfiltrirat oz. skriti le vrsticee v tretjem stolpcu, pri tem pa se je npr. skrila tudi vrstica 1 in 2, ki ima vrednosti.
Hvala za pomoč. Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Pomoč za skrivanje vrstic pred tiskanjem

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Priponke
Da, to je zavestna odločitev na tem forumu, saj so uporabniki pripenjali Excelove datoteke in pričakovali, da jih bom jaz reševal

Vaša težava
Osnovno filtriranje podatkov vedno deluje samo nad enim stolpcem in če vi zaukažete, naj excel izbere vse ki so 0 potem bo v tem stolpcu pač izbral vse ki so 0, neglede na drugi stolpec.

Pogoji pa seveda sodelujejo! zatorej če vi v prvem stolpcu taukažete naj vam prikaže vse zapise, ki so različni od 0 in potem tudi v drugem stolpcu zaukažete, naj vam prikaže vse, ki so različni od 0 - BOSTE DOBILI NATANKO TO KAR ŽELITE!

Torej:
  1. Kliknite na filter prvega zneska in tam izberite opcijo Številski filtri/Ni enako in vpišite 0
  2. S tem boste v prvem stolpcu izbrali vse zapise, ki nimajo vrednosti 0
  3. Zdaj pa to ponovite tudi v drugem stolpcu
  4. S tem boste v obeh stolpcih izbrali samo zapise, ki so različni od 0 in to je natanko tisto kar želite
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Llilija
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Feb 09, 2024 3:45 pm

Re: Pomoč za skrivanje vrstic pred tiskanjem

Odgovor Napisal/-a Llilija »

Hvala, a mi še vedno ne uspe:
Ko v prvem stolpcu počisttim prazne celice s tem skrijem tudi vrstice, ki imajo vrednosti v drugem stolpcu in mi tako v drugem ne ostane nič za filtrirat. Moj namen je ohraniti vrstice, ki imajo vrednosti v prvem ali drugem stolpcu in pred tiskanjem skriti prazne vrstice. Ali obstaja še kak način, če ni možno hkratno filtriranje v več stolpcih?
lp,
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Pomoč za skrivanje vrstic pred tiskanjem

Odgovor Napisal/-a admin »

Ah, RES JE! Moja napaka, nisem bil pozoren

Torej, stvar bova rešila malce drugače. V sosednji stolpec bova seštela obe vrednosti. Torej v celico E1 bova napisali 'skupaj', v celico E2 pa formulo =C2+D2. Formulo bova potegnila navzdol in s tem v koloni E dobila seštevek.

0+0=0, vse ostalo pa je večje od 0. Sedaj filtrirate po stolpcu E in izberete vse kar je različno od 0. Pred tiskanjem lahko stolpec E še skrijete.

To je to!

V kolikor pa imate v stolpcih tudi negativne vrednosti pa to ne bo delovalo, saj -3+3 je tudi 0. V takšnem primeru pa morate kot formulo napisati =IF(AND(C2=O;D2=O);0;100)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Llilija
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Feb 09, 2024 3:45 pm

Re: Pomoč za skrivanje vrstic pred tiskanjem

Odgovor Napisal/-a Llilija »

Super, hvala. Lp
Odgovori