jezikovne prepreke v excelu?

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

jezikovne prepreke v excelu?

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

pozdrav,
naredil sem si en program (igro) excelu. Ima makroje in tudi funkcijo randbetween, ki je vključena z analasys toolpak-om. sedaj sem to kopiral na računalnik od prijateljice, ki ima nizozemski excel in nizozemski windows. vendar tam ji odpre vse normalno, a takoj ko poženem funkcijo rand, ji vrže ven napako "name" (nekaj takega). preveril sem tudi z podpičjem ali dvopičjem, pa je isto. Bi rabil vsaj namig ali kaj takega, hvala.
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljen:
Excel verjetno motijo vsa imena objektov, ki si jih je izmislil sam. Podobno težavo sem imel tudi jaz. V Slo verziji sem naredil graf ("Grafikon1"), kasneje v službi (angleška verzija), pa je želel imeti ime "Chart1". Torej preimenujte vse objekte na svoje ime na listu in te popravite v kodi. Mislim, da je to to.

Lp
dule33
Prispevkov: 7
Pridružen: To Avg 16, 2005 7:50 am
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a dule33 »

Ja... A si se spomnil pa pregledal, če ima na drugem računalniku vključene dodatke "orodja za analizo". Če ta dodatek ni naložen, ti ta funkcija pač ne more delati.
možno pa je da se v tujem jeziku nisi znašel:)
Meni ravnu ta funkcija (rand in vse izpeljanke) dela v slo in ang verziji. Čisto lepo.
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

ma ja sem se...sem šel gledat katere module imam jaz, pa sem ji isto vklopil. vendar, makroji po slovensko ji ne delajo problemov, vse normalno kopira, briše...le ta funkcija randbetween ne dela. pa sem probal na povsem prazne list napisat randbetween pa ji takoj javi napako, da ni te funkcije (ali nekaj takega...vrže ji ven "NAAM", se pravi ali ime...wtf)
pa ima tudi 2003 verzijo. ne kapiram...
Odgovori