sklicevanje na drug list

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
rop
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe Jul 28, 2006 8:04 am

sklicevanje na drug list

Odgovor Napisal/-a rop »

pozdravljeni!
zopet problemi. imam datoteko ki je sestavljena iz listov ki so poimenovani po imenih in imajo vlogo osebnega kartona, na njih pa se birajo podatki o udeležbi na treningih, tekmah in podobno. podatki se zbirajo po mesecih in dejavnostih, tako da se vidi kolikokrat je bil janez v januarju na treningu, na mednarodni tekmi, koliko ima rdečih oz.rumenih kartonov ipd. in potem za vse mesece enako. zadeva zgleda takole:
a b c d e
trening tekma karton
7 jan 2 3 1
8 feb 3 1 0
9 mar 10 2 2

iz teh listov se potem prenaša v seznam (zbirnik) kjer se za kompletno ekipo vidi udeležba po pozameznih dejavnostih ta pa zgleda tako:
a b c d h i j n o p
ime januar februar marec..............
janez 2 3 1 3 1 0 10 2 2

podatke pobira iz osebnega kartona, problem pa nastane ko dodam nov list in je treba potem kopirati formule na zbirniku in v vseh kolonah v formulah popraviti priimek tekmovalca oziroma ime lista.
mogoče sem malo preveč zakompliciral vprašanje, morda pa boste razumeli kaj me muči. že vnaprej hvala.
bojan
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:),

Ne vem ali ste preveč zakomplicirali ali ne, saj moram priznati, da ne vem kaj natančno me sprašujete. Glede na naziv teme 'sklicevanje na drug list' bi predvideval, da ne veste, kako se na listu 2 sklicujete na podatek it lista 1, toda glede na opis, vam to ne dela težav in to obvladate.

Če torej prav razumem vaše vprašanje, vas zanima kaj narediti, da vam ob dodajanju novega lista nebi bilo potrebno kopirati vrstic, kolon oz. nekih celic, ko dodate nov list (novega igralca). Kopiranju se ne morete izogniti, mogoče pa vam lahko pomagam kako napisati formule tako, da jih je potrebno čimmanj popravljati.

Na skupnem listu imane vrejetno v vrstici npr. 10, kjer so podatki za janeza zapisane sledeče formule:

Koda: Izberi vse

     A                  B                C
=Janez!A11  =Janez!B11  =JanezC11
Ko takšno vrstico kopirate in želite brati podatke za Leona morate formula popraviti takole:

Koda: Izberi vse

     A                 B               C
=Leon!A11  =Leon!B11  =JanezC11
Predlagam pa vam, da se v vsaki formuli ne sklicujete drektno na list, temveč ime lista napišete v neko celico v vrstici (recimo v kolono A) in potem se v ostalih listih sklicujte na vrednost te celice in tako posredno na list. Primer imate spodaj:

Koda: Izberi vse

     A                    B                                 C
(ime lista)    (podatek iz A11)             (podatek iz B11)
Leon           =INDIRECT(A2&"!A11")  =INDIRECT(A2&"!B11")
Če sedaj to vrstico kopirate in potem samo zamenjate vrednost 'Leon' z 'Miha', pa bodo vse formule brale podatke iz lista Miha. (PS: V pomoči si oglejte funkcijo INDIRECT in videli boste čemu služi).

Upam da sem zadel problem/rešitev.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori