Razdelitev ene celice v več celic

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
faganel
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Avg 28, 2006 9:18 am
Kraj: Kamnik

Razdelitev ene celice v več celic

Odgovor Napisal/-a faganel »

V stolpcu A imam ulico in hišno številko, rad pa bi imel posebej ulico in hišno številko, vsako v svoji celici. Ker je teh podatkov cca. 2000 in več, bi se rad izognil ročnemu delu.
Vse bi bilo OK, če hišna številka ne bi bila od enomestne, do štirimestne (tri cifre in črka, brez presledka).
Moja ideja je bila taka, da bi v stolpec B izpisal niz od desne proti levi do prvega praznega mesta /tu je moja težava), v stolpec C pa niz od leve proti desni minus stolpec B+1 (+1 je prazen prostor med ulico in hišno številko).
No, moja težava je v tem, da ne vem kako bi postavil formulo, da mi šteje oz. prepiše niz do prvega praznega prostora (presledka) od desne proti levi).
Ali ima kdo kakšno idejo?
Hvala za pomoč!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Razen dela vprašanja, kjer želite izločiti številko, ki je zadnja beseda v nizu, moram priznati, da ne razumem natančno, kaj želite. No spodaj vam prilagam funkcijo, ki vam bo izločila zadnjo besedo (to je vaša številka) iz nekega niza znakov.

Funkcija deluje pod predpostavko, da se v nizu znakov ne nahaja znak ~ in da zadnja beseda ni daljša od 10 znakov. V kolikor to ni res, si namesto ~ izberite drug znak ter povečajte zadnjo številko:

Koda: Izberi vse

=MID(A1;FIND("~";SUBSTITUTE(A1;" ";"~";LEN(A1)-LEN(SUBSTITUTE(A1;" ";""))))+1;10)
Ha; in kako deluje funkcija.... z malo magije :)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
faganel
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Avg 28, 2006 9:18 am
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a faganel »

Hvala bom probal to formulo.

Drugače je pa situacija taka:
A1 Cankarjeva ulica 14
A2 Ulica 1. maja 44N
.
.
.
A2000 Cesta bogu za hrbtom 159G

Rad bi pa:
B1 14
B2 44N
.
.
.
B2000 159G

in

C1 Cankarjeva ulica
C2 Ulica 1. maja
.
.
.
C2000 Cesta bogu za hrbtom

Upam, da je sedaj bolj jasno.
faganel
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Avg 28, 2006 9:18 am
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a faganel »

Ja sem probal, zadeva deluje... dobim hišno številko in potem z dosti enostavnimi potezami še ime ulice.

Hvala!
Odgovori