getpivotdata - kako odstraniti?

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
mimmy
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Mar 03, 2006 2:12 pm

getpivotdata - kako odstraniti?

Odgovor Napisal/-a mimmy »

Živijo!

Veliko delam s pivot tabelami. Na enem mestu imam izpis iz baze, na podlagi katere naredim pivot tabelo, potem pa imam vse "polinkano" v lepo oblikovano tabelo, ki jo pošljem naprej.

Problem se mi je pojavil pred kratkim, ko so mi zamenjali Office iz verzije 2000 na 2003. Prej sem označila referenčno celico v pivot tabeli in povlekla formulo do tam, kjer sem jo rabila. Sedaj pa se mi pojavi GETPIVOTDATA, ki deluje samo v prvi celici, na vseh ostalih pa ne!

Primer ene klobase je tak:
=GETPIVOTDATA("Število izdelkov";$A$1;"Število prodaj";"1 izdelek") namesto =C3, ki ga hočem imeti.

Tale $A$1 mi ne kaže na celico, ki jo želim imeti, ampak na celico, ki je hkrati začetek pivot tabele.

Za vsako idejo bom hvaležna.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Moram priznati, da vašega vprašanja ne razumem. Če podatke jemljete iz področja, kjer se nahaja vrtilna tabela vam bo Excel avtomatično ponudil funkcijo, ki je namenjena jemanju podatkov iz vrtilne tabele. To je, kot ste opazili, funkcija GETPIVOTDATA. Ta funkcija je uporabna, ker bo pravilno delovala četudi se vaša vrtila tabela spremeni. Ne razumem kako bi funkcija delovala samo v prvi celici v ostalih pa ne?

Če s to funkcijo niste zadovoljni, lahko še vedno ročno vpišete '=B13' in Excel vam bo prebral vrednost celice B13 neglede na to ali se tam nahaja vrtilna tabela ali ne. Toda, kot sem vam že napisal; če se vrtilna tabela spremeni, se v slednjem primeru vi še vedno sklicujete na celico B13 in v njej mogoče ni več tistega podatka, ki je bil preden se je tabela spremenila....
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori