Izpis podatkov

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
zvonem
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Sep 29, 2005 10:54 pm

Izpis podatkov

Odgovor Napisal/-a zvonem »

Pozdravljeni! Če imam naslednje podatke: glavnico, letno obrestno mero in mesečno izplačilo, znana je formula za ustrezni obrestno obrestni račun, me zanima kako bi v makru napisal ustrezno zanko, da bi mi po mesecih v vsako vrtico izpisal glavnico, izplačilo, obresti in novo glavnico (glavnica-izplačilo+obresti) in to samo tolikokrat, dokler je nova glavnica še pozitivna. Omejitev je, npr. 40 let (480 mesecev). Če podani pogoji omogočajo daljše časovno izplačilo, je dovolj le opozorilo, da je obdobje daljše. Zanima me predvsem padanje (naraščanej) glavnice ob podanih pogojih.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:),

Počakajte malo, Kaj natančno vi mene sploh sprašujete? Ali želite od mene izvedeti formulo za obrestno obrestni račun ali kaj? V prvem stavku namreč pišete, da vam je formula znana in v kolikor vam je znana, potem ne vem v čem imate problem? Preprosto se morate zapeljati skozi zanko in jo vrteti, dokler je glavnica pozitivna:

Koda: Izberi vse

dim vrstica as integer

vrstica = 1
while glavnica > 0
  glavnica = <tu pride vaša formula>
  cells(vrstica, 1) = glavnica
  vrstica = vrstica + 1
wend
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
zvonem
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Sep 29, 2005 10:54 pm

Odgovor Napisal/-a zvonem »

Ni problem v formuli. Rad bi, da mi ustrezen makro ob podanih podatkih: "začetna glavnica, redno vmesno izplačilo, letne obersti" izpiše v vsako vrstico (dokler je glavnica pozitivna) naslednje podatke: nova glavnica, naslednje izplačilo (ki je enako kot prejšnje), obresti (nova glavnica-izplačilo+obresti). Zanka, ki ste mi jo napisal je že prava, vendar sem malo "prekratek" v programiranju :oops: Kako naj začnem z makrojem, kam naj vstavim zanko ... da bi makro začel izpis npr. v celici b6.
Odgovori