Pozicija komentarja

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Pozicija komentarja

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljeni

Na skrajnem desnem (vidnega polja na zaslonu) robu bi rad dal v celico komentar. Komentar se mi vedno pojavi nekako v zgornjem desnem kotu celice. V mojem primeru tako pade izven vidnega polja zaslona.
Kar nekaj časa se že trudim, pa mi ga ne uspe spraviti v polje zaslona.
Ali je možno spremeniti lego komentarja.
Ko ga oblikujem ga že dam v pravo lego, ko pa je v prikazovanju, pa spet zavzame svoj levi gornji prostor celice. Prosim za pomoč.

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Katero vrzijo Excela uporabljate. V Excelu XP namreč komentarji ostajajo tam, kamor jih z miško "odnesete".
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdrav

Ja, Excel XP v kompletu MS Office XP Professional.

Komentarju v fazi oblikovanja lahko spremenim lego, vendar v fazi delovanja zavzame privzeto lego. Ob ponovnem vstopu v oblikovanje, se ponovno pojavi lega, ki sem jo jaz izbral (a le v fazi oblikovanja). Vsa ostala oblikovanja pa ostanejo kot sem jih izbral tudi med delovanjem.
Lahko pa, da je moj Office že malo zastarel :oops: .

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:?: Hm,

A mogoče lahko natančneje opišete, kaj in kako počnete, saj meni se to ne dogaj.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

- vstavim komentar (preko desnega klika miške, ali preko menuja vstavi - isto)
- sedaj oblikujem komentar kakorkoli (fonte, velikost pozicijo), vse je OK
- kliknem polje izven komentarja (Excelov list). S tem zapustim oblikovanje komentarja.
- ko se s kurzorjem postavim na celico s komentarjem se mi pokaže komentar v taki obliki, kot sem ga oblikoval, le pozicija mi vedno ostane desno zgoraj

V kolikor se ponovno vrnem v oblikovanje komentarja , pa je pozicija komentarja, kot sem jo predvidel. Ob izhodu pa spet desno zgoraj,...

Lp
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

Hm, tudi v 2007 verziji ni nič drugače...ko urejaš, je tam, kjer ga hočeš imeti, ko ga samo prikažeš, je pa vedno desno zgoraj :?

OK, nekaj sem stauhal na netu, vendar meni ne dela?

Tole je treba skopirat v makroje (kam?) in potem imaš komentar vedno na sredini okna.

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)

'www.contextures.com/xlcomments03.html
Dim rng As Range
Dim cTop As Long
Dim cWidth As Long
Dim cmt As Comment
Dim sh As Shape

Application.DisplayCommentIndicator _
= xlCommentIndicatorOnly

Set rng = ActiveWindow.VisibleRange
cTop = rng.Top + rng.Height / 2
cWidth = rng.Left + rng.Width / 2
If ActiveCell.Comment Is Nothing Then
'do nothing
Else
Set cmt = ActiveCell.Comment
Set sh = cmt.Shape
sh.Top = cTop - sh.Height / 2
sh.Left = cWidth - sh.Width / 2
cmt.Visible = True
End If


End Sub
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Aha... šele zdaj razumem!

Meni je vedno vse delovalo, ker komntarjev ne uporabljam, če pa jihže uporabljam, potem pa imam vedno prikazane. V tem primeru (če do vedno prikazani - Orodja/Možnosti/Pogled), potem ostanejo tam, kamor ste jih postavili in tam so vedno!!! V primru, da pa se prikazujejo kot namig, potem pa jih excel ne obravnava kot komntarje temveč kot namig in namig se prikazuje desno nad celico. Glede tega ni veliko možnosti;no ja razen seveda vedno odrešujočega VBA-ja.

Gornja priložena koda je pravilna in deluje tako kot mora. Seveda pa je to odziv na dogodek in vpisati jo morate v dogdek OnSelctionChange. Več o dogodkih si lahko preberet v tm forumu v mnogih odgovorih. Izberite opcijo Išči in vpišite 'Dogodek'. Našli boste kar nekaj tematk s podrobnejšim opisom.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

V redu, sedaj malo bolje zastopim zadevo. Vendar meni ta koda noče delati, napiše da je...compile error in da je procedure declaration does not match description...
No, saj smo sicer na pravi poti, saj to vrže takoj ob spremembi klika na celico, heh.
Odgovori