Zdruzevanje 2 baz podatkov

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
uroscec
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Jan 08, 2007 10:02 pm

Zdruzevanje 2 baz podatkov

Odgovor Napisal/-a uroscec »

Zivjo!

Zanima me kako bi zdruzil in obenem posortiral podatke iz dveh baz v eni novi. Doloceni podatki so v obeh enaki, doloceni pa se pojavljajo le v eni ali v drugi. Tisti, ki se pojavljajo v obeh se nebi oz ne smejo podvajati. Bazi sta sestavljeni iz vecih kriterijev (npr. x,y,z,h,b, itd). Trije kriteriji se pojavljajo v obeh (x,y,z) in po teh treh kriterijih bi zelel imeti te podatke posortirane.

Glede na to da nisem nek expert v na tem podrocju, ampak premorem le znanje domacega uporabnika :D , bi prosil, ce seveda obstaja moznost in pa cas, da bi bilo to cim bolj po "kmecko oz domace" razlozeno.

Za vaso pomoc se vam najlepse zahvaljujem.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Ker pišete, da ste začetnik, bova ubrala malce daljšo, a mislim da, lažjo pot. Šla bova korak po korak, vi pa mi boste povedali al mi sledite.

Pravite, da imate dve tabbeli in najprej bova našla vse edinstvene ključe teh tabel. Poiskala bova torej vse trojke (x,y,z), ki se pojavijo v eni ali obeh tabelah.

Postopek je sledeč:
  1. Najprej obe tabeli prekopirajte na isti list, eno pod drugo; vmes ne sme biti praznih vrstic!
  2. Od obeh tebel pustite samo prve tri stolpce, vse ostale stolpce pobrišite.
  3. Sedaj imate na listu polne prve tri stolpce. V četrti stolpec (D) vpišite formulo =a1&b1&c1 in jo skopirajte navzdol.
  4. V polje E1 vpišite "X", v polje E2 pa formulo =IF(D2=D1;"OOO";"X") in jo skopirajte navzdol.
  5. Izberite celoten stolpec E in nato opcijo Urejanje/Kopiraj, nato pa takoj za njo opcijo Urejanje/Posebno lepljenje/Vrednosti.
  6. Sedaj sortirajte stolpec E in izbrišite VSE vrstice, kjer piše "OOO".
  7. S tem sva dobila vse ključe obeh tabel.
Ko vam to uspe, ali pa imate konkreten problem, pa se zopet javite.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori