delne vsote

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
verak
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Jan 12, 2007 1:13 pm
Kraj: ŠENTJERNEJ

delne vsote

Odgovor Napisal/-a verak »

Mene pa zanima, kako v excellu pri delnih vsotah, ko klikneš na 2 in ti skupaj vrže vsote, naredim viden ti naziv oz. ime zbranega področja; ne da bi kopirala vsak naziv posebej (če moram zbrati 1000 različnih nazivov, je to kar mal hudo). a je to sploh možno? :roll:
VERA
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:):)

Ja tole je pa zanimivo in muči marsikoga... Bi moral dodati med nasvete (pa ne najdem časa :? ). Ok, postopek je sledeč:
  1. Naredite delne vsote, tako kot vam ustrezajo
  2. Skrite vrstice, tako da vidite le tiste, ki jih želite kopirati (v vašem primeru drugi nivo delnih vsot).
  3. Označite celotno tabelo in nato izberite Urejanje/Pojdi na.... Odpre se novo okno, kjer kliknite gumb Posebno
  4. Spet se odpre novo okno, kjer izberite Samo vidne celice in potrdite.
  5. Izberite Urejanje/Kopiraj
  6. Postavite se tja, kamor želite lepiti in izberite Urejanje/Prilepi 8)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
verak
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Jan 12, 2007 1:13 pm
Kraj: ŠENTJERNEJ

Odgovor Napisal/-a verak »

ja to mi je znano - gre za kopiraj vidne celice. to imam celo nastavljeno ikono in je super. to znam delat.
mogoče vprašanje nisem dobro zastavila ampak ko to vse naredim potem vseeno ne vidim naziva v sešteti vrstici in ne vem za kaj gre ko ta 2. nivo skopiram in vidim le te vidne celice. a po mejlu pošljem primer v excellu!?

lp
vera
VERA
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Sem spregedal vaš odgovor :(... Nažalost datotek ne sprejemam, saj bi sicer lahko počel samo še to, da odpravljam napake in probleme po Excelovih datotekah. Poskusite problem opisati natančneje ali celo napisati postopek, kako do njega pridete in potem vam bom poskušal pomagati. Zaenkrat pa ne razumem, kaj vas muči, saj če celice vidite, potem jih lahko izverete in kopirate?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori