Izbira datuma v celici

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
mkn
Prispevkov: 3
Pridružen: To Sep 27, 2005 3:10 pm

Izbira datuma v celici

Odgovor Napisal/-a mkn »

Rad bi si nastavil celico tako, da je v osnovi prazna. Ko kliknem nanjo ali na jeziček ob njej, se mi odpre koledar in ko izberem en dan v koledarju se mi ta datum izpiše v celici. Če kdo ve kako to narediti naj mi prosim zaupa proceduro.

LP, Klemen
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Excel česa podobnega nima vgrajenaga ja pa to, z malo VBA kode, dokaj preprosto narediti.

Da na pišem celotnega postopka, vam podajam dve povezavi, kjer imate stvar opisano. Rešite je sicer v angleščini, a so zraven sličite tako da bo, upam da, šlo. Če pa ne pa vprašajte.

http://www.fontstuff.com/vba/vbatut07.htm
http://www.rondebruin.nl/calendar.htm
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
mkn
Prispevkov: 3
Pridružen: To Sep 27, 2005 3:10 pm

Odgovor Napisal/-a mkn »

Lep pozdrav,

Hvala za hiter odgovor. Po hitrem preizkusu sem ugotovil, da mi dela procedura opisana v drugem linku. Vse dela v redu, samo zadnji del, kjer prekličeš ukaz v meniju, ki se odpre z desnim klikom miške. Ukaz se normalno ob vsakem zagonu Excela prikaže v meniju, vendar ga ob zaprtju Excela le ta ne zbriše in imam ob vsakem ponovnem zagonu en ukaz, identičen prejšnjemu več. Brišem ga lahko ročno v oknu Immediate, avtomatsko se pa ne briše, čeprav je ukaz vpisan v makrotu.
In še ena malenkost, rad bi, da se koledar odpre že takoj, ko kliknem v celico in ne da je potrebno uporabiti bližnjico ali ukaz v meniju pod desnim klikom miške.
Če imate kakšno rešitev, bi prosil za odgovor.
LP, Klemen
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

mkn napisal/-a:...samo zadnji del, kjer prekličeš ukaz v meniju, ki se odpre z desnim klikom miške. ...
Malce bolje opišite, ker ne razumem o čem je govora...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
GoldZ
Prispevkov: 137
Pridružen: Če Sep 01, 2005 10:20 am

Odgovor Napisal/-a GoldZ »

Meni lepo dela...

Še se ga da lepo modificirati...

kaj je narobe :?:
Življenje je enostavno, če poznaš "The Secret".
GoldZ
Odgovori