onemogočanje desne tipke na miški

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
riko
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 23, 2005 12:24 am

onemogočanje desne tipke na miški

Odgovor Napisal/-a riko »

živio

imam tehnično vprašanje.nekako sem izključil možnost miške(desni gumb),sedaj pa se ne spomnim kje.torej če grem v celico in kliknem desni gumb miške mi
ne prikaže spustni seznam za urejanje v celicah.kje moram to opcijo zopet vključiti.hvala za odgovor.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Edini način, ki ga jaz poznam, je, da ste to naredili s sledečo (ali podobno) VBA kodo, ki jo morate sedaj pač izključiti?

Koda: Izberi vse

Private Sub Workbook_SheetBeforeRightClick(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Excel.Range, Cancel As Boolean)
  Cancel = True
End Sub
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
riko
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 23, 2005 12:24 am

Odgovor Napisal/-a riko »

pozdravljeni

no težave še vedno nisem odpravil.v vaši datoteki(starejši verziji) sem
nekje prebral,kako je možno odklopiti desno miškino tipko.to velja samo
za excel in še to samo za urejanje v celicah. vse povsod mi miška deluje ok.ce odprem povsem prazen delovni list je popolnoma enako,torej ni problem v makroju,saj desna miškina tipka ne deluje prav na nobenem excelovem listu.gledal sem pod nastavitve pa mi nikakor ne kapne....
ima morda še kdo kakšno idejo?vsekakor pa sem to našel na vašem forumu( nekje lani sem jo prenesel dol).za odgovor se najlepše zahvaljujem.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm...

A v drugih programih pa vam desni gumb deluje?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
riko
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 23, 2005 12:24 am

Odgovor Napisal/-a riko »

pozdravljeni
ja povsod drugot,tudi v wordu deluje povsod,pa tudi v ekscelu recimo na orodni vrstici deluje,le v celicah ne.tako je pri vseh zvezkih,tudi na novo odprtih.no,desna miška mi deluje tudi tukaj na tem forumu sedaj ko vam tipkam.za odgovor se vam zahvaljujem.
lp riko
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:):)

Kdor išče ta najde. Stvar ste res "pobrali na tem forumu" in to v tematiki, ki ni imela neposredne zveze z miško, temveč se je trudila izključiti vse orodne vrstice (http://www.matjazev.net/forum/viewtopic.php?t=43). No na koncu smo stvar rešili, vmes pa......

Z vmesnim makrom pa ste, če ste ga pognali, izključili vse orodne vrstice (do neke orodne vrstice, kjer je makro "crknil"); in glej ga zlomka, desni meni je tudi orodna vrstica!!!.

Da ne nakladam.... rešitev je preprosta. Zaženite VBA urejevalnik in izvedite sledečo kodo:

Koda: Izberi vse

  Commandbars("Cell").Enabled = true
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
riko
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 23, 2005 12:24 am

Odgovor Napisal/-a riko »

pozdravljen
jes ,to je to
hvala vam za hitro rešitev,ki mi že uspešno deluje.
Odgovori