Računanje datuma, če se mesec ne začne s 1. dnem meseca!

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
zvonem
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Sep 29, 2005 10:54 pm

Računanje datuma, če se mesec ne začne s 1. dnem meseca!

Odgovor Napisal/-a zvonem »

Ojla. Nekaj časa sem bil neaktiven, oziroma ni bilo neznank. Nocoj pa se mi je ena pojavila. Kako Excelu dopovedati, da se mesec ne začne s 1. in konča s 31. (ali 31. ali itd.) ampak je prvi dan VEDNO (npr.) 26. dan prejšnjega meseca n zadnji 25. dan v tekočem mesecu.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:? :? :?

Bolj kot berem manj razumem.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
zvonem
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Sep 29, 2005 10:54 pm

Odgovor Napisal/-a zvonem »

Hm. V mojem primeru se obračunski del meseca začne s 26. dnem v tekočem mesecu in konča s 25. dnem v naslednjem mesecu. Torej - vse aktivnosti, ki imajo datum 25. 9. se obračunajo v septembru, tiste, ki imajo datum 26. 9. pa se obračunaj v oktobru. Tiste, ki imajo datum 25. 10. se obračunajo še oktobra, z datumom 26.10. pa novembra. Upam, da sem bil malo bolj jasen :oops:
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Sedaj vas razumem, pomagati pa vam še vedno ne morem. Kolikor je meni znano (pa mislim da imam prav), Excelu ne morete dopovedati, da se mesec začne z nekim drugim dnem kot prvim (enakovredno za konec meseca). Vse preračune boste morali opraviti sami.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
zvonem
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Sep 29, 2005 10:54 pm

Odgovor Napisal/-a zvonem »

Hvala za trud, ampak mislim, da mi je uspelo nekaj narediti z IF funkcijo. Če imam v stolpcu A datume, v stolpcu C formulo =DAY(A1), potem mi v stolpcu D formula =IF(C1<=25;MONTH(A1);MONTH(A1)+1) vrne željen mesec.[/code]
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Če je 25 konstanta in zanima vas samo mesec potem je to SKORAJ pravilno :). Formula vam bo podla v decembru....
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
zvonem
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Sep 29, 2005 10:54 pm

Odgovor Napisal/-a zvonem »

Stvar je rešljiva z dodatnim stolpcem v katerem bi bila formula: =IF(D1<=12;D1;1). V tem primeru pomeni številka 13 prenos v naslednje leto in s tem odprtje novega zvezka.
Odgovori