prikaz komentarjev - vidi se samo okvirček komentarja

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
mipax
Prispevkov: 57
Pridružen: Po Avg 01, 2005 9:37 pm

prikaz komentarjev - vidi se samo okvirček komentarja

Odgovor Napisal/-a mipax »

Imam težavo, da se mi občasno na večji tabeli, kjer imam vpisanih precej obsežnejših komentarjev v celicah, ti komentarji zaradi neznanega razloga skrčijo.
Ko se na celico zapeljem s kazalecem ne vidim vsebine komentarja ampak samo okvirček komentarja.

Zanima me, če kdo ve, kako bi najlažje povečal okvir komentarja (najbolje od vsek komentarjev istočasno) na velikost vsebine ali pa malo več, ker nebi želel popravljati vsak komentar posebej ročno. :?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm, s komentarji nimam praktičnih izkušenj, zato bi na hitro rekel, da gre za kakšen hrošček Excela. Vseeno poglejte sledečo tematiko: http://www.matjazev.net/forum/viewtopic ... t=komentar, ali vam kaj pomaga. Sicer pa odpišite in bom videl ali vam lahko nadalje pomagam.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
mipax
Prispevkov: 57
Pridružen: Po Avg 01, 2005 9:37 pm

Odgovor Napisal/-a mipax »

Omenjeni link mi ne pomaga. Problem ni pozicija ampak velikost okvirčka v katerem je besedilo (komentar).
Okvirček je čisto zaprt, da se vidi samo črta ali pa ponekod malo besedla, ne pa celotno besedilo, ki je v okvirčku.

Okvirček lahko brez problema popravim na roko (urejanje komentarja in ga raztegnem) in potem je v redu, samo komentarjev imam veliko in je dosti dela, pa še stvar se lahko kasneje občasno spet pokvari.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Odgovora na vprašanje zakaj se dogaja, da se komentarji skrčijo ne najdem. Kot sem že rekel, če vi ne počnete nič "čudnega", potem bi rekel da je to nek Excelov hrošč a po drugi strani ne najdem, da bi tudi drugi imeli podobne probleme?

No kakorkoli; programska koda, ki se na listu sprehodi skozi vse komentarje in jih poveča toliko, da se vidi ves tekst pa je čisto preprosta:

Koda: Izberi vse

Sub UrediKomentarje()
  Dim oComment As Comment
  
  For Each oComment In ActiveSheet.Comments
    oComment.Shape.TextFrame.AutoSize = True
  Next oComment
End Sub
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
mipax
Prispevkov: 57
Pridružen: Po Avg 01, 2005 9:37 pm

Odgovor Napisal/-a mipax »

Hvala za makro, ki deluje res dobro in mi olajša veliko dela.
Malo moti samo v primeru dolgega teksta, ker širino komentarja nastavi do znaka za novo vrstico (enter) v komentarju, tako, da je v tem primeru širina komentraja čez vidno polje na ekranu.

Morda imate kakšno idejo kako bi omejil širino okvirčka na razumno mero, da ne bo večja od širine ekrana. Dolžina okvirčka pa naj bi se prilahodila avtomatsko :D
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Preprosto se morate po izvedbi avtomatičnega prilagajanja širini teksta vprašati ali ni mogoče širina vseeno prevelika in jo ustrezno popraviti (širina 300 je že kar velika!):

Koda: Izberi vse

Sub UrediKomentarje()
  Dim oComment As Comment
 
  For Each oComment In ActiveSheet.Comments
    oComment.Shape.TextFrame.AutoSize = True
    If (oComment.Shape.Width > 300) Then oComment.Shape.Width = 300
  Next oComment
End Sub
PS: Seveda pa potem spet ne boste videli vsega teksta, ker se bo tekst prelil in bo zato višina premajhna ;)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori