Kopiranje formul, ki imajo sklic na druge liste

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Iskalec
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Avg 05, 2005 1:36 pm

Kopiranje formul, ki imajo sklic na druge liste

Odgovor Napisal/-a Iskalec »

Pozdrav!

Upam, da obstaja kaksna resitev za sledeco rec:).


Zvezek 1 in Zvezek 2 imata vec listov.

V datoteki Zvezek 2 so listi poimenovani enako kot v datoteki Zvezek 1.


Zvezek 1:

V Zvezek 1 vnesem v npr. List 1 in List 2 podatke pod A1:B70
V List 3 je vnesena formula, ki se sklicuje na List 1 in List 2 in iz podatkov nekaj zracuna.


Zvezek 2:

V Zvezek 2 bi zelel prenesti celotni List 3, vendar tako da bi se formule sklicevale na List 1 in List 2 v tem zvezku.


Sedaj je ob prenosu tako (in mi je cisto razumljivo), da formula ob prenosu pobira vrednosti iz listov datoteke Zvezek 1.

To bi mi sicer zelo prav prislo, ker ce se mi formule v datoteki Zvezek 1 spremenijo in bi jo hotel razsiriti na vec 10 takih zvezkov kot so Zvezek 2.

Razmisljal sem tako, da bi moral pred prenosom (kopiranjem) formule na nek nacin prepoznati drugi zvezek in ce so vsaj imena listov enaka, potem ustvariti povezave na te liste :)?

Hvala za kakrsnokoli napotitev!

Lep dan!

Iskalec
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Kot ste že ugotovili, vam excel pri kopiranju formule ohrani tudi sklic na originalni delovni zvezek. Kadar to želite pač kopirajte na ta način.

Če pa ne želite sklicev na originalni DZ, temveč želite, da formule kažejo na DZ kamor jih kopirate, pa morate stvar izpeljati malo naokoli:
  1. Ne kopirajte celotnega lista, temveč označite vse celice, ki jih želite kopirati.
  2. Izberite Urejanje/Zamenjaj in zamenjajte '=' z 'a='. S tem bodo vse formule postale naveden tekst! :)
  3. Nato se postavite v drug DZ in tja skopirajte tako popravljene formule.
  4. Sedaj samo zamenjajte vs 'a=' z '=' (v obeh zvezkih!).
Malo "bedasto" vendar zagotovo deluje.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Iskalec
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Avg 05, 2005 1:36 pm

Odgovor Napisal/-a Iskalec »

Pozdravljeni!

Hvala, to je pa res fejst resitev; povrh vsega pa je se zelo smesna. :D

Lep pozdrav!

Iskalec
Odgovori