Neaktivna sprememba v funkciji ali subrotini

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
roko4
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 18, 2009 1:27 pm

Neaktivna sprememba v funkciji ali subrotini

Odgovor Napisal/-a roko4 »

Pozdravljeni!

Kar naenkrat se mi je začelo pojavljati v VB urejevalniku, da ko naredim kako spremembo v funkciji ali subrotini ne začne veljati ko shranim in aktiviram funkcijo s pritiskom na gumb.
Sprememba mi začne veljati šele, ko zvezek odprem, izberem onemogoči makroje, zvezek zaprem ga ponovno odprem in izberem omogoči makroje.
Ne vem ka je narobe.

Hvala za odgovor!
LP
robi
roko4
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 18, 2009 1:27 pm

Odgovor Napisal/-a roko4 »

Mi je uspelo.
LP
robi
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Uf... tole vam pa skoraj "težko vrjamem". Torej vi trdite, da če se postavite v VBA urejevalnik in vanj vpišete:

Koda: Izberi vse

Sub Test()
    MsgBox "to je test"
End Sub
Potem pa pritisnete F5 - Se ne zgodi nič? Stvar deluje šele ko ponovno zaženete celotno aplikacijo? Hm, hm... Res?

Bolj se nagibam k temu, da je to obnašanje posledica vaših konkretnih makrov; lahko da se motim ;).
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
roko4
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Sep 18, 2009 1:27 pm

Odgovor Napisal/-a roko4 »

Imam testni programček, ki iz krmilnika bere spremenljivko, ki se periodično spreminja. Spremenljivko prikazujem v celici na listu.

Poleg prejšnjega problema se mi je pojavljalo tudi to, ko sem pisal funkcijo ali subrotino in sem naredil presledek mi je kurzor takoj skočil nazaj, tako da sem pisal besede kar skupaj in jih potem ločeval.
V zgornji vrstici VB urejevalnika, kjer je ime datoteke sem opazil da se izmenično prikazujeta [design] in [running]. To se je zgodilo vsakič, ko se je vrednost v celici spremenila.
Potem sem na krmilniku zakomentiral program, da ni spreminjal vrednosti in stvar se je uredila.
LP
robi
Odgovori