iz txt v xlsx

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
rick
Prispevkov: 216
Pridružen: So Feb 17, 2007 9:18 pm

iz txt v xlsx

Odgovor Napisal/-a rick »

pozdravljeni,

na namizju imam neko mapo in v njej polno datotek txt.
je morda mogoče napisati makro,ki bi vsem tem datotekam
spremenil končnice iz txt v xlsx.

nekako takole: zvekek bi imel shranjen v mapi kjer so datoteke txt,
ko bi zvezek odprl,bi s pritiskom na gum spremenil končnice datotek txt v
xlsx.za odgovor se najlepše zahvaljujem.
lp albert
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

  1. Odprite notepad
  2. Vanj vpišite

    Koda: Izberi vse

    rename   *.txt   *.xlsx
  3. Datoteko posnamite v mapo z txt datotekami in jo poimenujte 'preimenuj.bat'. Ime datoteke sicer ni pomembno, vednar končnica mora biti obvezno .BAT!
  4. V raziskovalcu samo dvokliknite to novo datoteko.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
rick
Prispevkov: 216
Pridružen: So Feb 17, 2007 9:18 pm

Odgovor Napisal/-a rick »

pozdravljen,
naredil sem *.bat datoteko in vpisal vanjo,kar ste rekli in jo dal noter kjer se nahajajo txt datoteke.
ko kliknem na datoteko bat,se nič ne zgodi.mapo z datotekami imam na namizju.kaj delam narobe?
za odgovor se zahvaljujem.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Kateri operacijski sistem pa uporabljate (slučajno Mackintosh?).. Če uporabljate Okna, potem ne vem kaj bi bili lahko naredili narobe? Kako ste poimenovali datoteko?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
rick
Prispevkov: 216
Pridružen: So Feb 17, 2007 9:18 pm

Odgovor Napisal/-a rick »

pozdravljeni,
ne,uporabljam windows
no ni mi jasno,ker ste napisali da moram iti v raziskovalec,četudi imam na namizju mapo???
rick
Prispevkov: 216
Pridružen: So Feb 17, 2007 9:18 pm

Odgovor Napisal/-a rick »

datoteka se imenuje novo.bat
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Datoteka novo.bat, ki ste jo (upam da natanko tako kot sem vam opisal) ustvarili vam bo v tisti mapi, kjer se nahaja, zamenjala vse končnice datotek. Osnovno vprašanje torej je: Kam ste vi to datoteko zapisali? Če ste jo res zapisali v tisto mapo, kjer imate txt datoteke, potem bo vsem tistim datotekam zamenjala končnice. Če ste jo zapisali kam drugam bo to pač naredila v tisti mapi.

Kje imate vi mapo ni pomembno. Ko mapo na namizju dvokliknete se vam odpre raziskovalec (!) in vam pokaže vsebino te mape (v njej se nahajajo vse TXT datoteke + datoteka novo.bat). In tukaj sedaj dvokliknete to datoteko... to je vse.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
rick
Prispevkov: 216
Pridružen: So Feb 17, 2007 9:18 pm

Odgovor Napisal/-a rick »

pozdravljeni,

v wordpadu sem vpisal rename *.txt *.xlsx in nato shranil datoteko s končnico novo.bat.to datoteko sem nato prenesel v mapo kjer se nahajajo datoteke txt.ko dvokliknem na novo.bat se nahitro pojavi črno okno,ki hitro izgine in to je tudi vse kar se zgodi.torej txt datotek mi ne preimenuje.kaj bi to lahko bilo?
rick
Prispevkov: 216
Pridružen: So Feb 17, 2007 9:18 pm

Odgovor Napisal/-a rick »

pozdravljen,
sory Matjaž,najprej sem delal bat datoteko iz wordpad-a,no sedaj pa sem probal narediti iz notepad-a in mi je ratalo....povejte o čem je razlika
prosim?????
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Če ste pisali v WordPad-u potem vam je on posnel to datoteko v svojem formatu - rekel sem vam, da pišite v NOTEPADU! Mi je pa priznam - čudno - da odpre črno okno - kar je sicer pravilno... Ne vem kako mu je pa to potem uspelo... Torej predpostaviva, da se datoteka izvede (saj se pojavi okno)!

Sedaj bova pa izvajanje ustavila in videla, kaj javi. Torej odprite še enkrat datoteko novo.bat in jo popravite. Takole:

Koda: Izberi vse

dir *.txt
pause
rename *.txt *.xlsx
pause
dir *.txt
pause
Sedaj se bi moralo zgoditi sledeče:
  • Odpre se 'črno okno'
  • Izpišejo se imena vseh TXT datotek
  • Čaka na pritisk tipke enter
  • Preimenuje vse datoteke
  • Čaka na pritisk tipke enter
  • Izpišejo se imena vseh TXT datotek
  • Čaka na pritisk tipke enter
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Javili ste se vmes, ko sem vam pisal odgovor in odgovor sem vam podal že vnaprej ;)...

Wordpad piše binarne datoteke... Notapad pa tekstovne datoteke! In to ni isto!!!

Poglejte koliko časa in pisanja sva porabila, ker ne sledite navodilom! :?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
rick
Prispevkov: 216
Pridružen: So Feb 17, 2007 9:18 pm

Odgovor Napisal/-a rick »

ok,Matjaž
res je bom v drugo bolj pazljiv,drugače pa
sem zelo vesel vaše pomoči.hvala za vaš trud.
rick
Prispevkov: 216
Pridružen: So Feb 17, 2007 9:18 pm

Odgovor Napisal/-a rick »

pozdravljen Matjaž,
bi imel še eno vprašanje,
ko skušam te nove preimenovane datoteke odpreti mi napiše da so poškodovane-datoteke xlsx in jih ne odpre,potem pa sem datoteke v xls
in me zopet opozori,da so datoteke morda poškodovane vendar ko kliknem nanje jih vsaj odpre,vendar ne vem,če jih morda res ni poškodovalo.kako bi rešil problem,da bi mi odpiralo v xlsx in da me nebi opozarjalo,da so morda poškodovane.
za odgovor se zahvaljujem.
lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

To sem se že jaz v originalu spraševal - kaj sploh želite doseči? Ni mi bilo oz. mi še vedno ni jasno kaj želite s preimenovanjem doseči - a se s tem nisem preveč ukvarjal - rešil sem kar ste želeli in to je to...

Je pa seveda res, da to niso Excelove datoteke! Ne vem koliko vi poznate delo z računalniki toda preimenovanje datoteke seveda ne spremeni njene vsebine...

Če želite takšne datoteke odpirati v Excelu, potem pač odprite Excel in iz njega odprite poljubno TXT datoteko. V tistem trenutku bo Excel ugotovil, da to ni njegova datoteka in vam ponudil pomoč pri pretvarjanju. Lahko pa TXT datoteko tudi preprosto zagrabite z miško in jo odnesete na ikono Excela.

Torej Excel vam seveda javlja, da je bila datoteka poškodovana, saj ste se mu vi "zlagali", da je to njegova datoteka, kar pa seveda ni res - to je samo preimenovana TXT datoteka.

Lahko pa seveda tudi na nivoju operacijskega sistema (Oken) zaukažete naj slednja vse TXT datoteke odpirajo v Excelu - tega vam sicer ne priporočam a da se narediti.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
rick
Prispevkov: 216
Pridružen: So Feb 17, 2007 9:18 pm

Odgovor Napisal/-a rick »

poglejte Matjaž,

imam cel kup txt datotek(res zelo veliko),katerim spremenim ročno samo končnico *.txt v *.xlsx in datoteke normalno odpira.se pravi,recimo ana.txt preimenujem v ana.xlsx in zadeva je končana in datoteko nato lepo odpre in ni poškodovana.ker je teh datotek veliko bi bilo smiselno imeti morda makro,ki bi mi to naredi,kar jaz naredim ročno.a bi se dalo to narediti,torej vse datoteke v mapi?
ps vseh txt pa mi vendar ne sme prikazati v xlsx.
za odgovor se zahvaljujem.
lp
Odgovori