zapiranje zvezka brez vprašanja

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
luka_k
Prispevkov: 61
Pridružen: So Okt 01, 2005 9:00 pm

zapiranje zvezka brez vprašanja

Odgovor Napisal/-a luka_k »

pozdravljeni

imam majčken problem.imam zvezek v katerem dnevno preračunavam
podatke,vendar v resnici nikoli ne želim,da se mi ti podatki tudi shranejo.
včasih se zmotim in pri zapiranju potrdim gumb "da",kar pa si seveda ne želim,zato sprašujem ,če je možno zapreti delovni zvezek brez vprašanj,oziroma ,da ti ne shrane podatke .morda makro?

za odgovor se zahvaljujem.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Ustvarjalci Excela so mislili tudi na takšne težave :). Rešitev pa je preprosta. V oknu 'Odpri' izberite datoteko, ki jo želite odpreti in nato se postavite na gumbek, kjer piše Odpri, ob njem pa je puščica. Pritisnite tisto puščico, kar vam prikaže hitri menu. V menuju izberite opcijo Odpri samo za branje. Tako bo Excel odprl datoteko samo za branje, kar pomeni, da jo boste lahko poljubno spreminjali, ne boste pa mogli sprememb shraniti.

Pri tej rešitvi se boste morali vedno spomniti, da datoteko odprete na poseben način! Obstaja pa še ena možnost, kjer pa datoteki na nivoju datotečnega sistema prepoveste spreminjanje. To naredite na sledeč način:

Odprite raziskovalca ter v njem najdite vašo datoteko. Desno kliknite nanjo, da se odpre hitri menu ter iz njega izberite opcijo Lastnosti. Odpre se novo okno, kjer imate na prvem zavihku tudi opcijo samo za branje. Izberite to opcijo in stvar potrdite. S tem ste preprečili popravljanje datoteke v kateremkoli programu. Pozor; dokler opcije ne izključite, takšne datoteke ne boste mogli spremeniti!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
luka_k
Prispevkov: 61
Pridružen: So Okt 01, 2005 9:00 pm

Odgovor Napisal/-a luka_k »

pozdravljen

hvala za odgovor. res je , ne morem je več spreminjati.vendar mi pri zapiranju ponudi
možnost "shrani kot",torej me še vedno sprašuje....predvidevam,da mi bodo sodelavci ustvarili veliko novih kopij te datoteke.
resnično bi želel imeti možnost zapiranja tega zvezka brez spraševanja,
in možnosti hranjenja,sicer mi bodo nehote ustvarjali nove kopije.
mislim,da je v vašem forumu že bilo takšno vprašanje in ste nekomu ponudili makro.

za odgovor se zahvaljujem.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:)

Ma če hočete, vam spodaj prilagam makro, toda to ni pravi način reševanja vaših težav in prej ali slej boste obžalovali, ker boste izgubili kaj kar ste delal 3 ure in ste pozabili, da vam ta konkretni DZ sprememb ne shranjuje.

Postavite se v VBA urejevalnik, na levi strani v drevesu poiščite This Workbook ter ga dvokliknite. V oknu za kodo zopet poiščite dogodek Before_save in vanj zapišite eno samo vrstice Saved = true, s čimer se Excelu zlažete, da ste spremembe že posneli. Vse skupaj pa na koncu izgleda takole:

Koda: Izberi vse

Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)
    Saved = True
End Sub
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
luka_k
Prispevkov: 61
Pridružen: So Okt 01, 2005 9:00 pm

Odgovor Napisal/-a luka_k »

pozdravljen Matjaž

hvala za vaš odgovor(makro),ki mi že deluje.
ni bojazni ,da bi kakšne podatke izgubil,saj je zvezek namenjen
izključno le za preračunavanje,kot nekakšen kalkulator.

lp
Odgovori