Excel Addin Project locked

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
TheFish
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jan 24, 2011 12:06 am

Excel Addin Project locked

Odgovor Napisal/-a TheFish »

Zdravo imam en problem, ki ga ne znam rešiti
- uporabljam excel 2003.
imam veliko makrojev in sem se odločil in jih spravil v addin.
addin uporabljata dve excelovi datoteki ki sta v skupni rabi.
Problem je nastal ko sem addin zaklenil "lock project for viewing"

Naslednji dan sem ko sem hotel urejti addin mi je javil project locked, project is unviewable.
Preveril sem da ni nobena od datotek v skupni rabi. addin sem prenesel na drug računalnik.
Poskusil sem ga odpreti z 2007 pa ni šlo. Malo se m iskal po internetu pa nisem našel nič uporabnega.

Addin sem naredil sam in imam tudi geslo, samo mi ne ponudi možnosti vpisa gesla.

Lp Luka
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Excel Addin Project locked

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

"Na žalost" sklepate pravilno, saj je razlog, da se vam pojavlja omenjena napaka ravno v tem, da ste imeli delovni zvezek v skupni rabi. Osebno se mi kaj podobnega ni še nikoli zgodilo in zato nimam izkušenj iz prve roke, kot bi temu rekli. Lahko pa pogledate, kaj o tem pravi MS:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=KB;EN-US;Q229499&
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=KB;EN-US;Q169374&
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=KB;EN-US;Q211792&
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
TheFish
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jan 24, 2011 12:06 am

Re: Excel Addin Project locked

Odgovor Napisal/-a TheFish »

A imaš kako idejo kako bi lahk spravil te funkcije da bi bile dosopne v več excelih ?

LP L
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Excel Addin Project locked

Odgovor Napisal/-a admin »

TheFish napisal/-a:A imaš kako idejo kako bi lahk spravil te funkcije da bi bile dosopne v več excelih ?
O katerih funkcijah govorite in s koem se pogovarjate? Na koge se nanaša: "A imaš kako idejo kako..."?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
TheFish
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jan 24, 2011 12:06 am

Re: Excel Addin Project locked

Odgovor Napisal/-a TheFish »

Zdravo evo našel sem rešitev če bo še koga kdaj zanimala:

odpreš excel datoteko (ne sme bit v skupni rabi)
dodaš referenco na addin (MojAddin)
odpreš macro editor narediš novo funkcijo v ThisWorkbook
in jo poženeš z F5

Koda: Izberi vse

Public Sub SeAddinEnable()
 MojAddin.ThisWorkbook.ExclusiveAccess
End Sub
Lp Luka
TheFish
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jan 24, 2011 12:06 am

Re: Excel Addin Project locked

Odgovor Napisal/-a TheFish »

ja govoril sem o addinu ki sem ga naredil in se je zaklenil dostop do urejanja in sem posumil da ta ideja z addinom ne bo najboljša rešitev za uporabo funkcij ki sem jih napisal za lastne potrebe, in jih spravil v excelov addin. Upam da sem bil sedaj zadost razumljiv

LP Luka
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Excel Addin Project locked

Odgovor Napisal/-a admin »

V tej tematiki vi sedaj mešate vsaj dva "problema":
  1. Imate addin in ne znate priti do izvorne (VBA) kode.
  2. Ne znate uporabiti funkcij, ki se v AddIn-u nahajajo.
Najprej smo reševali prvi problem, za katerega ne vem ali ste ga uspeli rešiti. Sedaj pa ste kar prešli na drugi "problem", ki pa resnici na ljubo sploh ni problem in je vse OK. Excelovi dodatki (AddIn) so namenjeni razširitvam Excela in v njih se lahko nahajajo makri, ki jih poganja uporabnik ali pa funkcije, ki jih lahko uporabnik uporabi na delovnem listu.

Vi pa želite Excel AddIn uporabljati kot nabor VBA funkcij. V tem primeru morate:
  1. Vaš Addin ustrezno poimenovati, kar storite v VBA urejevalniku pod lastnostmi VBA projekta - Pod tem imenom bo namreč vaš dodatek viden v Excelu!
  2. V drugi datoteki - tam, kjer želite funkcije uporabiti - najprej postavite referenco na vaš Dodatek (Tools/References)
  3. Sedaj lahko v drugi datoteki lahko prosto uporabljate vse javne(!) VBA funkcije vašega dodatka.
PS: Prosim vas, da se na forumih spletišča Matjažev.NET potrudite in vzdržujete primeren nivo pogovora, kar sem vam poskušal povedati v prejšnjem odgovoru na vaše vprašanje: 'A imaš kako idejo kako bi lahk spravil...' Hvala!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori