Uporaba for zanke v multi area range

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
hosta90
Prispevkov: 12
Pridružen: So Jul 24, 2010 5:19 pm

Uporaba for zanke v multi area range

Odgovor Napisal/-a hosta90 »

Nujno bi Vas potreboval za eno pomoč:



Dim j As Integer
For j = 2 To 13
Sheets(j).Select
ActiveChart.SetSourceData Source:=Union(Sheets("podatki").Range("D3:O8,D2:O2").Offset(0, i), Sheets("podatki").Range("C2,C3:C8"))
Next j

Zanima me, kako bi for zanko vpeljal v .range ... imam težave če uporabim cells(i,j) ... ali obstaja način,

kot naprimer "B"&j ali kako podobno ... nikakor mi ne uspe



Najlepša hvala
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Uporaba for zanke v multi area range

Odgovor Napisal/-a admin »

Glede na to, da ne želite uporabiti objekat cells, ki je namenjen lažjemu dostopu do celic preko pozicije vrstica/kolona, je v vašem primeru sintaksa sledeča:

Koda: Izberi vse

Dim j As Integer
  For j = 2 To 13
    Sheets(j).Select
    ActiveChart.SetSourceData Source:=Union(Sheets("podatki").Range("D3:O8,D" & j & ":O" & j & ").Offset(0, i), Sheets("podatki").Range("C" & j & ",C3:C8"))
  Next j
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
hosta90
Prispevkov: 12
Pridružen: So Jul 24, 2010 5:19 pm

Re: Uporaba for zanke v multi area range

Odgovor Napisal/-a hosta90 »

Najlepša hvala, dolgujem Vam najmanj pivo ... =)
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Uporaba for zanke v multi area range

Odgovor Napisal/-a admin »

hosta90 napisal/-a:Najlepša hvala, dolgujem Vam najmanj pivo ... =)
:) Že nekaj ljudi na forumu je zapisalo da mi "dolguje" kakšno pivo ali kaj podobnega... Seveda mi nihče ničesar ne dolguje - stran sem postavil in na njej pač pomagam po svojih močeh, ter s tem pokažem znanje in sposobnosti, ter upam, da vam to znanje pomaga dosegati višje in boljše cilje. Seveda pa upam tudi, da kdo potrebuje obširnejšo pomoč in jo je pripravljen plačati...

Če torej resnično želite pomagati vas PROSIM, da po svojih močeh mojo stran promovirate in zanjo poveste tudi svojim prijateljem, znancem, sodelavcem... Najdite zanimiv zapis na blogu ali kar na osnovni spletni strani in ga komentirajte, delite, "twitnite", "lajkajte" ali karkoli je že teh novih besed v jeziku.... ;) Vse možnosti so tam - smo klikknite izbrani gumb in vse ostalo je "magija"
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori