Lastne funkcije

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
Buba
Prispevkov: 85
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 11:49 am
Kraj: Maribor

Lastne funkcije

Odgovor Napisal/-a Buba »

Pozdravljeni!
Napisal sem funkcijo, ki prešteje izbrano črko (npr. črko A) v nekem območju. Funkcija dela izvrstno, če jo uporabim v delovnem zvezku v katerem je zapisana. Če pa jo uporabim v drugem delovnem zvezku se zatakne. Delovni zvezek v katerem je napisana funkcija je odprt.
Funkcijo lahko poiščem preko Excolovih menijev; argumenti, ki se pojavijo v tem meniju so neki čudni, niso takšni ki sem jih zapisal v funkciji. Če uporabim funkcijo v izvornem del. zvezku pa so imena argumentov prava.
Uporabljam Excel 2003. Kaj gre narobe? Malo pomoči prosim. :wink:

Lep dan!
Buba
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Lastne funkcije

Odgovor Napisal/-a admin »

Boste morali biti pa malce bol specifični, kaj so to "čudni parametri".

Sicer pa morate iz drugega zvezka funkcijo klicati tako, da jo bo Excel lahko našel, torej mu morate povedati v katerem zvezku je napisana:

Koda: Izberi vse

=ZvezekSFunkcijami!MojaFunkcija()
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Buba
Prispevkov: 85
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 11:49 am
Kraj: Maribor

Re: Lastne funkcije

Odgovor Napisal/-a Buba »

Makro sem zagnal v Excelu 2007, ki prijazno pove, da ime datoteke v katerem je napisana funkcija vsebuje neveljavne znake (presledke).
Master 2012.xls - ne velja, Master2012.xls - pravilno.
8)

Hvala za pomoč.
Lep večer.
Buba
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Lastne funkcije

Odgovor Napisal/-a admin »

Ah 20 let že svetujem ljudem naj v imenih datotek, map oz. pač na disku ne uporabljajo presledkov... A je vsako leto slabše in čeravno imate uprabniki s tem neverjetne probleme še vedno uporabljate presledke? Zakaj, o zakaj? :roll:

A kot pravijo, "Če ne gre gora k Muhamedu, mora pač Muhamed h gori"... In v tej smeri se tudi računalničarji poskušamo približati muham uporabnikov...

Koda: Izberi vse

='to je moje nemogoče ime datoteke.xlsm'!mojtest()
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Buba
Prispevkov: 85
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 11:49 am
Kraj: Maribor

Re: Lastne funkcije

Odgovor Napisal/-a Buba »

Glede imen se popolnoma strinjam z vami. V tem primeru sem jih uporabil zaradi lastne nedoslednosti in ker jih Microsoft dopušča.
Pozdrav!
Buba
Odgovori