makro za filter

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

makro za filter

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Pozdrav

V excel imam 3 stolpce,številka,ime,naslov.
Naredil sem filter na številka in nato preko številki zapisi izberem - je enako - vpišem številko in mi izpiše vse podatke osebe.
Zanima me,če bi mi kdo lahko napisal makro,da bi se ob kliku na gumb odprlo okno v katerega bi lahko vpisal več številk hkrati in nato bi mi filter te izpisal v celice excela.

hvala in lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: makro za filter

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Če želite izpis za več številk potem morate uporabiti napredni filter. najprej torej delovni zvezek preoblikujte tako, da bo uporabljal napredni filter. Ko vam bo to delovalo, torej ko bo napredi filter deloval in boste lahko prikazali elemente za izbrane številke (več številk) pa vpišite številke in začnite snemati makro ki bo posnel tudi sekvenco izbire in izvedbe naprednega filtriranja. Ko boste imeli takšen delujoč makro, pa ga potem lahko objavite in ga bomo poskušali malce popraviti...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Re: makro za filter

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Pozdrav

Spodnji makro mi deluje,vendar nastane problem,če ročno povečam A1:E1700,potem mi pa ne filtrira več in mi skopira vse vrstice iz območja seznama v prazen stolpec in pogoj ne upošteva več.

hvala in lp

Makro3 Makro
'

'
Range("A1:E100").AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, CriteriaRange:=Range( _
"G1:G11"), CopyToRange:=Range("H1:L11"), Unique:=True
End Sub
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: makro za filter

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm.. Ne razumem, kaj želite povedati in kam želite vpisati A1:E1700, ter zakaj...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
dejvi
Prispevkov: 28
Pridružen: So Jan 14, 2012 11:42 pm

Re: makro za filter

Odgovor Napisal/-a dejvi »

Pozdrav

Mi je uspelo narediti makro za napredni filter,zadeva lepo deluje,edina finta je v tem,če imaš nastavljen stolpec(komor vnašaš števila,ki jih iščeš) z 10 vrsticami npr.,mora v vseh 10-tih biti neko število,če pustiš npr. zadnjo vrstico v stolcu prazno,potem ko klikneš na gumb išči skopira celoten seznam in javi da je območje kamor bi se kopirali podatki premajhno,zato moraš vsaj v celice za katere trenutno nimaš pogoja za iskanje,vnesti vsaj število 0,nikakor pa je pustiti prazne.
Če bi to prej vedel,bi si prihranil kakšno urco časa.

Hvala in lep pozdrav vsem
Odgovori