učenje vba

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

učenje vba

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljeni,

Mi lahko prosim prioročite kakšno knjigo za učenje makrojev v excelu? gledal sem tole:

http://www.pasadena.si/knjigarna/?id=60928

Hvala

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: učenje vba

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Na žalost ne spremljam tovrstne literature in vam zatorej ne morem svetovati nobene izmed knjig, ki jih lahko najdete v knjigarnah.

Seveda pa vam, ker ste prišli na moje spletne strani, lahko priporočim mojo knjigo 'Visual Basic za aplikacije'. To knjigo vam priporočam predvsem če ste začetnik in s programiranjem nimate veliko izkušenj. Knjiga vas bo namreč naučila vseh osnov potrebnih za programiranje v programskem jeziku VBA. Ko osvojite ta znanja pa lahko potem posežete po bolj specifičnih ali zahtevnejših knjigah.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
pero978
Prispevkov: 148
Pridružen: Pe Feb 24, 2012 10:18 am

Re: učenje vba

Odgovor Napisal/-a pero978 »

Pozdravljen,

Mogoče malo neumno vprašanje. Knjiga ima letnic 97, je kljub temu aktualna še? kakšna je cena?

hvala za info.

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: učenje vba

Odgovor Napisal/-a admin »

pero978 napisal/-a:Knjiga ima letnic 97, je kljub temu aktualna še?
Tolikor, koliko lahko uporabljate Angleško-Slovenski slovar iz leta 1997... VBA je namreč programski jezik in ta se ni spremenil. Posamezni elementi programov, ki ga uporabljajo (Word, Excel...) so se seveda spremenili a vse osnove so povsem enake! Zato sem vam pa napisal da se morate sami odločiti ali želite začeti z osnovami ali pa bi kar skočili direktno na konkreten program (v vašem primeru Excel)
pero978 napisal/-a:Kakšna je cena?
Knjiga je že dolgo razprodana in jo lahko dobite samo še v knjižnicah...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori