Word & Checkbox

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
spetri2
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Jun 26, 2013 9:28 pm

Word & Checkbox

Odgovor Napisal/-a spetri2 »

Pozdravljeni.

Nekako bi rad rešil ta problem, pa mi ne gre in ne gre. Torej potrebujem pomoč, in sicer imam v wordu narejeno anketo s potrditvenimi polji (checkbox). Pri vsakem vprašanju je možnih več odgovorov. Rad bi, da mi "anketa" poleg tega, da vidim katera polja so potrjena, na koncu v kvadratku tudi sešteva odgovore. Odgovori so lahko različno ovrednoteni od 0,5 do 1,0 točke. Poleg tega pa bi želel, da "anketa" na koncu izračuna povprečje vseh teh odgovorov. Upam, da sem bil dovolj razumljiv in da ne bo kdo preveč hud, ker sem se zadeve lotil v Wordu. Če ne bo šlo, prilepim če kakšeno slikico kaj pravzaprav želim. Hvala vsem.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Word & Checkbox

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,
spetri2 napisal/-a:Upam, da sem bil dovolj razumljiv in da ne bo kdo preveč hud, ker sem se zadeve lotil v Wordu
Tole je pa izjava za v anale :) :) Nihče ne more biti hud na vas, ker ste se odločili za neko rešitev. Glede na izbor (Word) pa boste mogoče vi sami hudi nase...

OK, stvar boste pač morali zapeljati na sledeč način:

Makro:
  1. Makro napolni delovno tabelo, kjer je za vsako potrditveno polje zapisano koliko je "vredno", torej koliko točk prinese
  2. Sprehodi se skozi vsa potrditvena polja in za vsako polje ugotovi ali je izbrano ali ne. Če je izbrano, v tabeli pogleda vrednost in jo prišteje k trenutni vrednosti
  3. Dobljen rezultat deli s številom potrjenih polj in dobi povprečje.
  4. V naprej pripravljeno mesto v dokumentu vstavi oba rezultata (seštevek in povprečje)
To je to.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
spetri2
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Jun 26, 2013 9:28 pm

Re: Word & Checkbox

Odgovor Napisal/-a spetri2 »

Tole mi je povsem jasno, ampak nekako ne najdem teh funkcij v makru, saj sem dosti nov v VBA- ju. Je tu kaj pomoči zame? Hvala.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Word & Checkbox

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Na forumu vam poskušam nuditi rešitve pri konkretnih primerih s kodo. To pomeni, da vam pomagam, če imate makro in vaj kaj ne deluje pravilno ali kaj podobnega; sicer pa vam makrov ne morem pisati zastonj. V kolikor vam ga bo napisal kakšen drug uporabnik foruma super. Če pa želite da vam ga napišem jaz, pa ga boste morali plačati.

Za več informacij se obrnite na splet. Okvirno pa vam lahko povem, da bi bila cena takšnega makra nekje 15 EUR.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori