Format celice

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
DusanS
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jul 26, 2005 11:16 am

Format celice

Odgovor Napisal/-a DusanS »

Pozdravljeni!
Najprej je bilo malo smešno, sedaj me pa že jezi, ker ne znam rešiti malenkostnega problema:

V zvezek "izvor.xls" vpisujem razne podatke. Ker želim, da ostanejo taki kot sem jih napisal, sem oblikoval vse celice kot "besedilo". Potem uporabim makro, ki izvede s temi podatki razne operacije, na koncu pa jih prenese v zvezek "data.xls", ki služi kot baza podatkov. Koda, ki opravi prenos je

Koda: Izberi vse

Set data = Workbooks.Open("C:\data.xls")
st=5
for vr=1 to 100
data.Sheets(1).Cells(vr, st) = Cells(vr, 15).Value
next vr
Če vnesem podatek v posebni obliki (npr 07-12), je na listu izvor.xls vse v redu, po prenosu na list data.xls pa je zapisan kot datum. Marsikaj sem poizkušal, vendar ostaja vprašanje: kako v listu data.xls preprečiti avtomatično (napačno!) spreminjanje formata.
Z veseljem pričakujem vsak namig!

LP Dušan
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Kratko in sladko:

Koda: Izberi vse

data.Sheets(1).Cells(vr, st) = "'" & Cells(vr, 15).Value 
PS: Pred znakom & je dvojni narekovaj + enojni narekovaj + dvojni narekovaj (da se ne izgubite med vsemi črticami :) )
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
DusanS
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jul 26, 2005 11:16 am

Odgovor Napisal/-a DusanS »

Hvala!!!

Tega sam nebi odkril. Le kje jih jemljete? A to kje piše?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:) male tajne velikih majstora... Ne se hecam. Verjetno to tudi kje piše, je pa to še iz zgodovine, ko se je na takšen način določal format celice. Dolgo nazaj (15 let?), še v času QPro-ja in podobnih programov, so prvi znaki določali tip celice in enojni narekovaj določa tip celice - Text.

No; novi programi pa so kompatibilni za nazaj, da lahko odpirajo stare dokumente... In to je to. Seveda takšnih stvari skoraj nihče več ne uporablja... a nekateri še pomnimo :)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori