Znesek EUR z besedo

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
Ekolog
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jan 26, 2007 1:37 pm

Znesek EUR z besedo

Odgovor Napisal/-a Ekolog »

Že nekaj časa me muči naslednja zadeva za MS Access: Kakšna je rešitev z VBA kodo, ki bi izpisala številko z besedo (v smislu "Znesek z besedo"), npr. pri znesku 12.378,12 EUR bi v sosednjem polju pisalo "dvanajsttisočtristooseminsedemdeset eurov 12/100". Hvala za pomoč.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Rešitev imate v sledeči tematiki: http://www.matjazev.net/forum/viewtopic.php?t=319
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Ekolog
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jan 26, 2007 1:37 pm

Odgovor Napisal/-a Ekolog »

Hvala. Znesek izpisan z besedo lepo deluje kot Msgbox (v Accessu). Ko pa hočem "pretvornik" uporabiti na obrazcu nastopi težava. V prvem polju imam znesek v obliki številke, v drugem polju pa hočem, da se izpiše z besedo. Vendar se mi v drugem polju vedno izpiše le "#Name?". Kako torej zadevo uspešno izpeljati v obrazcu, kjer sta dve polji: v prvem je znesek v obliki števike, v drugem pa želim imeti prikazan znesek (iz prvega polja) v obliki besedila. Ali je to sploh mogoče narediti v danem primeru?[/quote]
GoldZ
Prispevkov: 137
Pridružen: Če Sep 01, 2005 10:20 am

Odgovor Napisal/-a GoldZ »

Pozdravljeni!

Sicer nisem poskusil delovanja, ampak vidim pa #Name?, kar v Access-u pomeni, da ne prepozna gradnika oz. na kar se pač sklicujete.

Predlagam, da na obrazcu, kjer želite izpisovati z besedo, naredite en Textbox, vanj prečrpate številko iz izvornega textbox-a in potem ne bi smelo biti težav.

Novemu textbox-u pa zgolj nastavite lastnost "hidden", da se ne bo prikazoval ob izvajanju aplikacije, ampak bo tam samo zaradi izpisa števil z besedo.

Upam, da me razumete, kaj mislim povedati. :D
Življenje je enostavno, če poznaš "The Secret".
GoldZ
Ekolog
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jan 26, 2007 1:37 pm

Odgovor Napisal/-a Ekolog »

Tako polje "Znesek" kot polje "Z besedo" sta na istem obrazcu. Kar nekaj variant sem poskušal, vendar je rezulat vedno "#Error?" ali pa "#Name?". Ne vem, v čem je težava. Ima kdo kakšen bolj konkreten predlog? Tx.
Ekolog
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jan 26, 2007 1:37 pm

Odgovor Napisal/-a Ekolog »

Stvari sem le prišel do dna. :lol: Pri ciljnem polju je seveda potrebno uporabiti ".Value" namesto ".ControlSource". Urejeno.
Sem pa našel hrošča. Če npr. vpišeš številko 101.520.000,00 ti izpiše: stoen milijonov petstodvajset tisoč 00/100. Pravilno bi bilo: stoen milijon petstodvajset tisoč 00/100.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Ah,

hrošček... Se ga bom lotil, ko bom našel čas :)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori