Word-koda

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
ROBERT
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Sep 14, 2005 9:55 am

Word-koda

Odgovor Napisal/-a ROBERT »

Pozdarvljen.

Kako bi z kodo odprl Wordow dokument, iz VB6, ter vsebino text-boxov prenesel v ta wordov dokument na določeno mesti v določeni vrstici?

Prosim za pomoč.

Hvala.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Odgovor boste našli v datoteki matjazev_net.chm, ki jo lahko snamete z naslova http://www.matjazev.net/pnew/index.php? ... ev_net.chm. V datoteki poiščite tematiko z naslovom Izvoz v word in tam boste našli popoln odgovor.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ROBERT
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Sep 14, 2005 9:55 am

Odgovor Napisal/-a ROBERT »

Sem malo pregledal kode, tako, da bi izbral lažjo obliko,
kakšna bi bila koda, da bi printal vsebino iz List-boxa, ker gre pač samo za en kratek izpis.

Lp
Hvala.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

ROBERT napisal/-a:Sem malo pregledal kode, tako, da bi izbral lažjo obliko,
Kakšno lažjo obliko?
ROBERT napisal/-a:kakšna bi bila koda, da bi printal vsebino iz List-boxa, ker gre pač samo za en kratek izpis.
Kaj želite doseči? Samo vsebino seznama (ListBox-a) natisniti na list?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ROBERT
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Sep 14, 2005 9:55 am

Odgovor Napisal/-a ROBERT »

Se opravičujem za nejasnost,

rad bi samo vsebino list boxa natisnil na papir.
Probaval sem z print funkcijo, vendar sem jo našel samo za formo, tako, da natisneš celo formo, kar pa mi ne odgovarja najbolje, zato, bi prosil za kodo, ki natisne samo vsebino List-boxa.

Hvala.

Robert
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

VBA ni samostojni programski jezik, temveč je vedno odvisen od aplikacije, ki ga gosti (Word/Excel/Project...) in uporablja njene zmogljivosti. Glede na povedano, VBA tudi nima neposredne funkcije za tiskanje nekega teksta na tiskalnik... Zatorej tudi ni kode, ki bi ListBox kar natisnila na tiskalnik. Če uporabljate Word, odprite nov dokument, prepišite ListBox vanj in natisnite dokument. Podobno, če uporabljate Excel prepišite elemente ListBox-a v celice in natisnite list....

Lahko pa vsebino seznama izpišete v začasno datoteko ter z DOS ukazom PRINT to datoteko natisnete na tiskalnik.

V vsakem primeru stvar ni popolnoma nič lažja kot prvi odgovor, ki sem vam ga poslal in v katerem imate tudi vso potrebno VBA kodo.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ROBERT
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Sep 14, 2005 9:55 am

Odgovor Napisal/-a ROBERT »

Hvala za nasvet, sicer uporabljam program VB-6, tako, da bi za tiskanje moral res pač uporabljati nek dokument, Excel, Word.

Kaj pa mogoče koda, ki natisne vsebino določene datoteke?
Ni mi problem text zapisati v dokument, samo, kako ga nato natisniti in Forme.

Hvala
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

ROBERT napisal/-a:Hvala za nasvet, sicer uporabljam program VB-6, tako, da bi za tiskanje moral res pač uporabljati nek dokument, Excel, Word.
:) :) :) Ajoj, ajoj... VB6 in VBA sta dva popolnoma različna produkta. Ravno VB6 je samostojen prodkt in zanj NE potrebujete gostujoče aplikacije. In VB6 ima tudi objekt printer, ki zna tiskati.

Spodaj vam prilagam kodo v VB-ju, ki natisne TXT dokument. To vam prilagam, da zaključiva tematiko, v nadalje pa vas opozarjam, da tale forum ni namenjen VB-ju temveč VBA-ju. PS: seveda pa vam sedaj ni potrebno najprej narediti TXt datoteke, temveč lahko z minimalno spremembo kode tiskate neposredno iz ListBox-a.

Koda je vzeta iz iz strani http://www.andreavb.com/tip070006.html

Koda: Izberi vse

Option Explicit

Public Sub PrintTXTFile(FileName As String)
    Dim x As Integer
    Dim s As String

    x = FreeFile
    On Error GoTo HandleError
    Open FileName For Input As x
    Do While Not EOF(x)
        Line Input #x, s
        Printer.Print s
    Loop
    Printer.EndDoc
    Close #x
    Exit Sub
HandleError:
    MsgBox "Error :" & Err.Description, vbCritical, "Printing File..."
End Sub
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori