kako pognati macro avtomatsko pri odpiranju dokumenta

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
tic
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Okt 05, 2005 8:55 am

kako pognati macro avtomatsko pri odpiranju dokumenta

Odgovor Napisal/-a tic »

Imam macro in bi želel da bi se mi zagnal sam takoj ko odprem dokument v katerem je shranjen ta macro.
Tukaj vam še prilagam macro in prosim da mi ga kdo popravi če je to sploh izvedljivo.

Koda: Izberi vse

Application.DisplayAlerts = False
Worksheets(1).Cells(8, 3) = Worksheets(1).Cells(8, 3) + 1
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="C:\Obrt\Račun.xlt "
Application.DisplayAlerts = True
End Sub

Hvala že v naprej!
LP
Tic
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Koda: Izberi vse

Private Sub Workbook_Open()

    Application.DisplayAlerts = False
        Worksheets(1).Cells(8, 3) = Worksheets(1).Cells(8, 3) + 1
        ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="C:\Obrt\Račun.xlt "
    Application.DisplayAlerts = True
    
End Sub
Tu je koda, v samo delovanje makra pa nisem posegal. Dodal sem samo prvo vrstico! Če vam deluje kot pričakujete, potem je vse O.K.
lp,

cedra
tic
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Okt 05, 2005 8:55 am

Odgovor Napisal/-a tic »

Nekaj ne bo vredu. Prej ko sem zagnal macro ročno mi je vedno dodal eno številko več kot prej, sedaj pa mi javi neko napako v macroju, in sicer glih v tisti prvi vrstici ki ste jo vi dodal. Saj ta macro je treba nekak pognat a ne in mi ni jasno kako bi lahko sam prestavu številko če ga ne zaženeš. Prej sem ga mel vezanega na gumb in sem ga kliknil in mi je dodelil novo številko kaj pa bi ga naj pognalo v tem vašem primeru oz dodani prvi vrstic. A bi morda zraven moral še vpisat kakšno pot al kaj, oziroma a to kodo sploh vpišem tam ko so ostali macroji al jo moram kam drugam. Še pot in ime datoteke ki bi jo želel odpreti vedno za eno številko več v celici C8.
C:\Obrt\Račun.xlt

LP
Tic
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Ja, verjetno ste naredili napako pri dodajanju kode ali pa ni na pravem mestu! Koda mora biti na točno določenem mestu, da se bo zagnala pri odpiranju zvezka. Naredite takole: odprite vaš delovni zvezek, kjer bi radi imeli kodo. Postavite se v okolje VBA (ALT + F11) in tam na levi strani mora biti ime vašega zvezka. Nato dvoklik malo nižje na "ThisWorkbook" in na desni strani se vam bo spremenilo okno, ki bo po vsej verjetnosti prazno in tja prekopirajte kodo, kakor je napisana v mojem prejšnjem prispevku. In to celo! Morda bi bilo dobro, če bi se obenem tudi najprej odprl list na katerem spreminjate, povečujete št. za eno! Torej dodajte še tole vrstico:

Koda: Izberi vse

Worksheets(1).Activate
S tem se boste izognili napaki pri odpiranju, če boste zvezek zaprli, ko se boste nahajali na kakem drugem listu kot pa list 1.
To vrstico dodajte takoj za
Application.DisplayAlerts = False
Potem samo še vse shranite, ponovno zaženite zvezek in stvar mora delovati, če vam je prej tudi po kliku na gumb. Seveda, če ste poslali celo kodo pripeto na vaš gumb. Tistega gumba potem ne boste več rabili.
Off topic: kaj pa je z Comboboxom, vam je uspelo spremeniti pisavo in ga napolniti s podatki?
lp,

cedra
kljuka13
Prispevkov: 257
Pridružen: Po Sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a kljuka13 »

Ni potrebno dati v ThisWorkbook ampak kamorkoli in kot ime procedure napisati Auto_Open () :)
[img]http://shrani.si/f/3t/YL/4W2P37B9/office.gif[/img]
[img]http://shrani.si/f/12/aa/1rt1wj6i/1/userbardionaea.gif[/img]
[img]http://shrani.si/f/3D/nN/3RQySBCl/vista-copy.gif[/img]
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Kot skoraj vsako stvar v "Oknih", se da tudi to narediti na več načinov. Hotel sem razložiti, vsaj po mojem mnenju, na najbolj enostaven način. Pa tudi pregledno je vse skupaj bolj, saj imaš potem zbrano na enem mestu (modulu), kaj se dogaja npr. pri odpiranju, zapiranju, pred tiskanjem...del. zvezka, ne pa, da je vse raztrošeno po raznih modulih, saj se jih sčasoma lahko nabere kar lepo število! :wink:
lp,

cedra
tic
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Okt 05, 2005 8:55 am

Odgovor Napisal/-a tic »

To pa je zdaj tisto kar sem želel.
Cedra najlepša hvala vam za hitro pomoč, aja pa tudi tist combox mi je uspel uredit s pomočjo vaših navodil in slike, tako da sedaj mislim da imam vse kar sem želel.

LP
Tic

Za pizzo in pivo ponudba še vedno velja!
f3@email.si
Odgovori