iskanje v comboboxu

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
tic
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Okt 05, 2005 8:55 am

iskanje v comboboxu

Odgovor Napisal/-a tic »

V comboboxu imam recimo 500 artiklov, ki so zloženi po abecedi in me zanima če je kako možno ko odprem combobox in bi kliknil na tipkovnici na črko M recimo in bi se mi takoj postavil na polje kjer se začne M
LP
Tic
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Mogoče bo boljše, če dvokliknete vnos v ComboBox1, s tem se vnos označi, nato pa pritisnite npr. "M"
lp,

cedra
kljuka13
Prispevkov: 257
Pridružen: Po Sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a kljuka13 »

Meni se, ko kliknem na combobox takoj prikaže | za vpisovanje in nato ko klikneš črko ti tudi avtomatsko izbere :? Ste mogoče kaj spreminjali nastavitve. ? Poskusite spremeniti lasnost MatchEntry na 1-fmMatchEntryComplete :)
[img]http://shrani.si/f/3t/YL/4W2P37B9/office.gif[/img]
[img]http://shrani.si/f/12/aa/1rt1wj6i/1/userbardionaea.gif[/img]
[img]http://shrani.si/f/3D/nN/3RQySBCl/vista-copy.gif[/img]
tic
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Okt 05, 2005 8:55 am

Odgovor Napisal/-a tic »

Pozabil sem omeniti da imam combobox narejen z obrazci in ne z orodjarno kontrolnikov. V drugem primeru res dela tako kot sta napisala v prvem pa ne obstaja dvoklik, ampak ko klikneš se označi in obenem tudi že zapre ta combobox. Rad bi uporabil tega tadrugega, ampak dela mal drugač, pa bi moral spreminjati ogromno stvari.
Morda pa se tudi ta combobox da tako naštimat pa da ne vem in sicer combobox narejen z obrazcim dela tako da ti v tisti celici ki je povezava napiše na katerem mestu se nahaja kar izbereš, se pravi je vedno številka, combobox narejen z orodjarno pa ti v celico za povezavo napiše kar text kot ga ti vidišv comboboxu, rabil pa bi da bi mi pokazal le mesto na katerem se nahaja povrsti, se pravi številka.
A se morda combobox narejen z orodjarno da nastavit kje da ti v celici za povezavo pokaže mesto na katerem se nahaja in ne kar texta ki ga ti klikneš v comboboxu?
Zdaj sem se tako razpisal da sem stvar kar mal zakompliciral.

LP
Tic

P.S.

Vesel bi bil če bi kdo od vas mojstrov bil pripravljen na komunikacijo preko skypa, MSN, telefona ali kaj podobnega, saj mi minuta pogovora lahko pove več kot ure in ure pisanja.
Če je kdo pripravljen na takšno vrsto komunikacije mi naj javi na mail da mu sporočim podatke.
kljuka13
Prispevkov: 257
Pridružen: Po Sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a kljuka13 »

Res je malo zakomplicirano... Da vam pokaže kakšno mesto ? Ne razumem :? Poskusite s sliko.
[img]http://shrani.si/f/3t/YL/4W2P37B9/office.gif[/img]
[img]http://shrani.si/f/12/aa/1rt1wj6i/1/userbardionaea.gif[/img]
[img]http://shrani.si/f/3D/nN/3RQySBCl/vista-copy.gif[/img]
tic
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Okt 05, 2005 8:55 am

Odgovor Napisal/-a tic »

Obseg tabele je od A1 do A3
Celica za povezavo je A4(to je celica v kateri nam pokaže rezultat izbranega v comboboxu)) Moj primer mi da v celico A4 rezultat na katerem mestu se nahaja moj izbor, se pravi če izberem v combobxu napisano na prvem mestu mi da v A4 št.1, če je na drugem mestu povrsti mi da št 2itd
Combobox ki je narejen v orodjarni pa mi ne izpiše mesta kjer se nahaja ampak text ki je v celici ki jo izberem v comboxu
Primer
A1 je recimo aaa
A2 je recimo bbb
A3 je recimo ccc

in če izberem v comboboxu aaa, ki je na prvem mestu mi v celico za povezavo A4 izpiše aaa, (želel bi 1)če zberem v comboboxu bbb, ki je na drugem mestu mi v celico A4 izpiše bbb (želel bi 2) itd

Upam da sem bil kaj bolj jasen, lahko pa vam pošljem tudi kar file kjer boste videli kaj me muči, samo mail potrebujem


LP
Tic
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Combobox iz orodjarne izpiše mesto zapisa takole, npr:

Koda: Izberi vse

Private Sub ComboBox1_Change()

      Cells(1, 6) = ComboBox1.ListIndex + 1

End Sub
Tisti +1 je zaradi tega, ker privzeto začne šteti z 0 (ničlo)!!! Če ne ustreza > brišite
lp,

cedra
tic
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Okt 05, 2005 8:55 am

Odgovor Napisal/-a tic »

Ja po velikih mukah sem ugotovil kam naj skopiram vašo kodo in moram povedati da mi dela.
Ne znam pa naredit da bi combobox imel na list1, tabela s podatki pa je naprimer na list5. To definiram v lasnostih comboboxa pod Listfillrange in sicer če vpišem recimo samo A1:A5 so izbrana polja na listu kjer je combobox,v mojem primeru na list1, more pa bit recimo list5 A1:A5. Poskusil sem z naslednjim ukazom ki ni bil pravilen list5!A1:A5

No saj v comboboxu dobim pravi seznam samo mi javi da za popoln prikaz ni na voljo dovolj sistemskih sredstev, v kolikor pa je vse na enem listu pa ni problema. Poskusil sem tudi primer na novem DZ in mi stvar dela, tako da zgleda da je pravilno naslavljanje list5!A1:A5. Le kaj je problem ki ga moti da mi javi omenjeno napako. Rama imam 1Gb in nič drugega odprto kot ta dokument. A imam možnost še kje spremenit kakšen parameter da se znebim napake ki mi jo javlja?

Kaj naj vpišem v Listfillrange da mi bo šel obseg gledat na list5 celice A1:A5?
Tudi koda ki ste mi jo prej napisali se mora nanašat na list5 in celico (1, 1)
Me je že kar sram s tem mojim neznanjem, a rad bi dokončal kar sem začel ker sem praktično na koncu, le mali popravki še in to je to.

LP
Tic
tic
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Okt 05, 2005 8:55 am

Odgovor Napisal/-a tic »

Mislim da sem problem rešil, potreboval bi le kodo kot je tale spodaj

Koda: Izberi vse

Private Sub ComboBox1_Change()

      Cells(1, 6) = ComboBox1.ListIndex + 1

End Sub

le da se navezuje na list z imenom artikli in celico 1, 1

LP
Tic
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Imate dve možnosti: Možnost 1

Koda: Izberi vse

Worksheets("artikli").Cells(1, 1) = ComboBox1.ListIndex + 1
Ta je občutljiva na preimenovanje lista :? in vam v primeru, da zamenjate na zavihku ime lista, ne bo delala. Pokazal bo napako!

Možnost 2

Koda: Izberi vse

List5.Cells(1, 1) = ComboBox1.ListIndex + 1
Ta pa nima nič proti, če na zavihku zamenjate ime in bo delovala. Morate pa prej v VBA pogledati Name vašega lista "artikli"!!! Pisalo pa bo približno tako: List5(artikli) Seveda pa tudi v VBA okolju ne smete spreminjati lastnost, Name, kar verjetno ne boste počeli. Tisto petico (5) spremenite v številko vašega lista.

Boljša je ta druga varianta, saj ime na zavihku lahko spremeni tudi kdo drug, če bo zvezek uporabljal še kdo. Če pa samo vi, pa ni problema.
Saj se boste znašli, kajne. :wink:
lp,

cedra
tic
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Okt 05, 2005 8:55 am

Odgovor Napisal/-a tic »

Hvala lepa za kodo.
Verjetno je čist enostavno če znaš, jaz pa ne vem kje mora bit kakšen presledek,narekovaj, podpičje, kako se naslavlja list in sem takoj v težavah in odvisen od vaše pomoči.

Res še enkrat hvala Cedra!
LP
Tic
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

tic napisal/-a:Hvala lepa za kodo.
Verjetno je čist enostavno če znaš, jaz pa ne vem kje mora bit kakšen presledek,narekovaj, podpičje, kako se naslavlja list in sem takoj v težavah in odvisen od vaše pomoči.

Res še enkrat hvala Cedra!
LP
Tic
To pride z delom, izkušnjami. Tudi sam velikokrat rabim pomoč in izkušnje starejšega po stažu uporabe Excel-a.
Ali ste uporabili, kar sem vam poslal in kaj ste uporabili: prvo ali drugo možnost. Rad dobim namreč povratno informacijo; sicer vsako stvar preizkusim na svojem PC, vendar pa lahko meni nekaj dela,:) vam pa ne! :cry:
lp,

cedra
tic
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Okt 05, 2005 8:55 am

Odgovor Napisal/-a tic »

Sporočilo izbrisal Tic!
Zadnjič spremenil tic, dne So Jan 19, 2008 6:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
tic
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Okt 05, 2005 8:55 am

Odgovor Napisal/-a tic »

Vse mi dela kar ste mi poslali. Uporabil sem kar prvo varijanto, saj bo s tem delala samo ena oseba, preizkusil sem pa tudi drugo in mi je tudi delala, a ker imam že nekatere druge liste v makrojih kar poimenovane po imenu sem tudi tukaj naredil tako.
Vsekakor sem pa se nauči nekaj novega z vašim nasvetom

LP
Tic
Odgovori