Hyperlink

Pomoč pri izdelavi makrov
Odgovori
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Hyperlink

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljeni

Zanima me, če je možno v Ex. delovni list (še bolje pa v formo) vzpostaviti hyperlink povezavo na konkretno sliko (tako, da se vidi slika) :? ?
Konkretno: http://www.rtvslo.si/cache/vreme.png

Lep pozdrav
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:cry: Sem poskusil, pa ima Excel očitno slike shranjene v nekem medpomnilniku. Sliko namreč preprosto vstavite tako da greste v Vstavljanje/Slika/Iz datoteke in kot ime datoteke preprosto vpišete http://www.rtvslo.si/cache/vreme.png. Do sem vse OK. Slika je v Excelu!

Problem pa je pri spremembi. Excel nima načina, da bi sliko ponovno naložil; a še huje. Če se slika spremeni in vi želite vstaviti novo sliko, ki pa je na isti lokaciji, bo Excel vstavil kar staro sliko (torej jo očitno vstavi iz nekega medpomnilnika) :?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Se zahvaljujem za trud.
Lep pozdrav
ljubo7
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Mar 05, 2007 11:28 am
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ljubo7 »

Ali morda kdo ve, kaj moram storiti, da se bodo v Excelu v Win 7 (SLO) fotografije (jpg, png, tif in podobno), v celicah povezane s hyperlinki odpirale z Windows Picture and Fax Viewer-jem (ali kakim drugim programom za obdelavo bit mapiranih slik), ne pa z Internet Explorerjem, kot je nastavljeno in ne znam spremeniti.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Če vas razumem prav. Vi imate v celici hiperpovezavo do neke slike in ko jo kliknete se opre v IE, vi pa bi jo želeli odpreti v urejevalniku slik?

Če je temu tako, potem Excel ni krivec, temveč imate tako nastavljeno na nivoju Oken - torej če neko sliko dvokliknete v raziskovalcu se bo slednja tudi odprla v IE-ju.

Spremeniti morate torej nastavitev Oken:
  1. Odprite raziskovalca
  2. Najdite sliko s končnico .GIF
  3. Desno kliknite nanjo in iz padajočega manija izberite opcijo 'Lastnosti'
  4. Odpre se novo okno, kjer se postavite na zavihek 'Splošno'
  5. Kliknite gumb 'Spremeni' in iz seznama izberite program s katerim želite, da se odprejo slike s končnico .GIF
  6. Enako ponovite za vse preostale končnice.
PS: Za nova vprašanja prosim odpirajte nove teme, ker stare tematike človek spregleda, novo vprašanje pa je evidentno vidno...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ljubo7
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Mar 05, 2007 11:28 am
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ljubo7 »

Najlepša hvala. Seveda gre za točno ta problem.

Vendar na opisani način ni rešljiv. Kljub temu, da imam za vse jpg, png, gif in podobne formate nastavljeno, da se odpirajo (ko jih izberem v raziskovalcu) v Win Picture and Fax Viewer-ju, kot privzetem programu, se v Excelu z linkom odpirajo z IE-jem (pa čeprav je privzet za internetno uporbo Firefox!).

Očitno je težava nekje drugje v sistemu ali celo v Excelu!

LP

Ljubo
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm... Okna pravite da so verzije 7, kaj pa Excel?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ljubo7
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Mar 05, 2007 11:28 am
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ljubo7 »

Ja, tako je. Win 7 SLO in Excel 2003, pa tudi 2007. V obeh Excelih je enako. V Excelu ni nikjer nastavitve, s katero bi lahko določil vrsto programa za zagon, v Winsih pa tudi, razen ža omenjene, ne poznam druge nastavitve. Razen, če je potrebno kaj popraviti v registrih.

LP

Ljubo
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Sem pregledal splet, pa drugačen način kot je spodaj nisem našel!
Popravi pa se sledeče v registru:
Registry Key:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\9.0\Common\Internet

Adding a new DWORD Name value at that Key = ForceShellExecute
and adding a new DATA VALUE = 1
Potreben ponoven zagon PC...
Sem pustil v originalu, saj je stvar jasna.
Naj še napišem, da sem stvar probal, vendar pa ne dela čisto tako kot bi želeli vi. Meni sedaj ne odpira več hyperlinkov v IE, ampak v privzetem brskalniku. (Firefox)
Vendar pa nekaterim deluje po vaših željah, kot sem razbral iz odgovorov na spletu. Ne vem, morda tistim, ki imajo le IE. :?:
Stvar je pač za preizkusit... :roll:
lp,

cedra
admin
Site Admin
Prispevkov: 3691
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Lahko pa poizkusite tudi s tem Microsoftovim nasvetom.

Ni vam potrebno brati oz. razumeti teksta (če vam je angleščina tuja), temveč samo kliknite na majhno ikono na sredini, kjer piše 'Fix It'. Preko te ikone naložite poseben programček in ga instalirajte.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ljubo7
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Mar 05, 2007 11:28 am
Kraj: Sevnica

Re: Hyperlink

Odgovor Napisal/-a ljubo7 »

Iz srca hvala za tale trud okoli rešitve mojega problema. Žal je rešen le delno. S "fixom" je rešeno, da se v originalnih programih odpirajo datoteke iz spektra Office programov (doc, xls, pps,...). Vendar to ni bil moj glavni problem. Mene muči odpiranje datotek bit mapiranih slik (jpg, png, gif, ...). Te želim odpirati v Picture and Fax Viewer-ju (ali drugem za te datoteke "pristojnem" programu). To pa s tem "fixom" žal ne gre, saj je IE privzet program za odpiranje hyperlinkov v Office zbirki programov. V njem pa pri najboljši volji ne moreš nastaviti kaj drugega, kot želi sam.

Še nekrat hvala za tako hitro in celovito pomoč.

Ljubo
Odgovori